Ekran G-Sync uyumlu olarak doğrulanmış değil

serran

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, benim sistemim arkadaşımın sisteminden birkaç tık daha iyi olmasında rağmen Steam PUBG oyunun da bazı yerlerde bende akıcılığım bozuluyor hatta genel anlam da oyunu oynarken akıcılığım bozuluyor, yağ gibi iken %70, 80 sürekli akıcılığımı kaybediyorum fakat arkadaşım hiç kaybetmiyor. Geçen gün haritanın bir yerine yani geniş açıdan bir yere baktık FPS benim 90'lara kadar düşüş yaşadı ve o an fareyi sağa sola çevirdiğim de akıcılığım kayboluyor sürekli bunu yaşıyorum, aynı durumu arkadaşım yaptı FPS 80'e düştü ve akıcılığımın kaybolmadığını söyledi o 144 Hz monitör kullanıyor bende 165 Hz tabii 144 Hz'ye de çektim yine aynı 120'ye aldım yine aynı. Bunun sebebi resim de ki yazıdan dolayı olabilir mi arkadaşlar?

Monitörüm: Gamepower X20 165 HZ 1 ms.
Ryzen 5 3600X.
ASUS TUF B450M PRO GAMING.
High Power 600W 80+ Gold performance GD aktif PFC güç kaynağı.
Gigabyte RTX 2060.
Samsung Evo 970 500GB - 3500.3200.
G.Skill 3600 MHz CL 18- 2x8GB.

Dosya Ekleri

• ffb234.PNG
    ffb234.PNG
    38,8 KB · Görüntüleme: 52
%99 Gamepower olmasından kaynaklı. Arkadaşınızın monitörü nedir? GSync uyumlu olmaması normal zaten. Düşük-orta bütçeli monitörlerde GSync, FreeSync açarak kullanılıyor genelde.

%99 Gamepower olmasından kaynaklı. Arkadaşınızın monitörü nedir? GSync uyumlu olmaması normal zaten. Düşük-orta bütçeli monitörlerde GSync, FreeSync açarak kullanılıyor genelde.
Arkadaşımın markası Asus idi.Yani bende de her oyunda akıcılığım gidiyor rahatsız ediyor beni yani bir güzel oynuyorum tam güzel gidiyor derken akıcılık bozuluyor :/
Bunun çözümü herhalde illa monitör değiştiricez dimi :/

Arkadaşımın markası Asus idi.Yani bende de her oyunda akıcılığım gidiyor rahatsız ediyor beni yani bir güzel oynuyorum tam güzel gidiyor derken akıcılık bozuluyor :/
Bunun çözümü herhalde illa monitör değiştireceğiz değil mi? :/
İade edebiliyorsanız iade edin. Edemiyorsanız da en kısa yoldan satıp düzgün bir şey almaya bakın derim.

Geri
Yukarı