Ekran geçiş esnasında sesler takılıyor

osmanyildiz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir bilgisayar topladım ve başıma gelmedik kalmadı ve bu yüzden artık aşırı temkinli davranmaya çalışıyorum.
Şu anki en büyük sorunum kullaklık takılıyken oyundan masaüstüne aynı şekilde masaüstünden oyuna geçiş yaparken brrrrtttt diye 1-2 saniyelik bir ses çıkarıyor.
Bunu Discord kanal geçişlerinde de yapıyor. Farklı dandik bir kullaklık taktım aynı sesler yine çıkıyor. Sizce bu anakart ile alakalı mı yoksa yazılımsal mı?

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Sistem özelliklerinizi belirtir misiniz? Discord'da eğer açık ise donanım hızlandırmayı kapatır mısınız? Eğer kapalı ise de açmayı deneyin. Eğer sorun düzelmezse donanım yetersizliğinde kaynaklanıyor olabilir. Genellikle işlemci yetersiz kaldığında, HDD bozuk ya da eski olduğunda ve RAM yetmediğinde meydana gelir.

Monitor AOC 27'' CQ27G2U 144 Hz 1Ms FreeSync2 QHD 2K DP HDMI VA Curved Oyun Monitörü

Anakart ASUS ROG STRIX Z490-E GAMING INTEL Z490 1200DDR4 4600MHz (O.C) M.2 Anakart

INTEL Core i7 10700K Soket 1200 10. Nesil 3.80 GHz 16MB Önbellek 14nm İşlemci 3.960TL
Ekran Kartı EVGA GeForce RTX2070 SUPER BLACK GAAMING 8GB GDDR6 256 Bit Nvidia DX12

GSKILL 32GB(2x16GB) TRIDENT Z NEO DDR4 3600MHz CL16 AMD Ryzen Uyumlu RGB LED Ram
Güç Kaynağu Thermaltake TR2 S 750W 80 PLUS 120mm Fanlı

SSD Samsung 500GB 970 EVO NVMe M.2 SSD 3400MB/2300MB

HDD WD BLUE 3,5 1TB 64MB SATA III 60B/S 7200 RPM

COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240R 240MM ADRESLENEBİLİR RGB LED SIVI SOĞUTMA KİTİ

Egsoz Fanı slight_smile Corsair ICUE ql120 argb 120mm Siyay Fan

Kasa Cougar Panzer- S Gaming USB 3.0 MidT ATX KASA

İşletim Windows Home 10 32-bit/64-bit

Peki bu sorunu yaşadığınız zaman hep Discord çalışıyor mu? Yaşadığınız uygulamalar HDD'de mi kurulu. Bu durumda tavsiyem RAM frekansının 2133'te kalıp kalmadığınızı kontrol etmeniz yönündedir. Bir de Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10 yükleme aracını indirip bir USB'ye Windows 10 kurulumunu yükleyip format atmanız yönündedir. Kesinlikle oyun vs. yüklü ise yedeklemeyin tüm SSD ve HDD'yi sıfırlayın. İlla almanız gereken önemli dosyalar fotoğraflar varsa bir USB'ye alın ve herhangi bir virüs programı ile USB'yi taratıp aktarın format atılmış PC'ye. Tavsiyelerim bunlar. Ne alakası var diyebilirsiniz ama siz yine de deneyin. Bir de CPU-Z indirip çalıştırın, üst sekmelerden "Bench" e gelin, "Bench CPU" ya tıklayıp bitmesini bekleyin. Bittikten sonra "Submit and Compare" e tıklayın, sizi bir Chrome sayfasına yönlendirecek, o sayfanın adresini kopyalayıp buraya atın. Eğer bunları yaparsanız belki yardımcı olabiliriz, teşekkürler.

Geri
Yukarı