Ekran genişledi ama çözünürlük aynı

aspendasint

Decapat
Ekranım genişledi kendi kendine ve çözünürlüğüm aynı hiçbir şekilde düzelmiyor eski halini. Farklı çözünürlük deniyorum onda da aynı. Bir genişlik oldu. Hatta ekran bir gidip geldi sonra bu sorunlar olmaya başladı. Mouse hareketleride dengesizleşti ne oldu anlamadım.

AMD Radeon Ayarları > Ekran > Ölçekleme : Tam Panel

Deneyin bi' ona göre bir fikrimiz oluşsun.

Eğer masaüstündeki simgelerin küçülmesinden bahsediyoriseniz Sağtık-Görünüm-Orta/Büyük Simgeler devam yolunu yapabilirsiniz.

1660 Ti ekran kartım var. NVIDIA ayarlarından tam panelde zaten. Sürücüler güncel. Simge küçülmesi falan degl. Ekran genişlemesi var ama çözünürlük aynı. Format attım yine aynı düzelmiyor. Bilgisayar açıldığında ekran 1 kere gidip geliyor.

1660 Ti ekran kartım var. NVIDIA ayarlarından tam panelde zaten. Sürücüler güncel. Simge küçülmesi falan degl. Ekran genişlemesi var ama çözünürlük aynı. Format attım yine aynı düzelmiyor. Bilgisayar açıldığında ekran 1 kere gidip geliyor.
Başka bir monitöre veya televizyona da takın.

MAG241cr monitörüm var. ASUS monitörümü taktım sorun aynı devam etmekte.
Eğer farklı bir monitörde denediyseniz ve sorun devam etmekte ise diğer donanımlarda sorun var demektir. Ekran kartınızda sorun olacağına pek ihtimal vermiyordum ancak konuda format attıktan sonra dahi bu sorunun devam ettiğinden bahsetmişsiniz. O zaman tek bir yer kalıyor o da ekran kartı, tabii anakart böyle bir soruna sebebiyet veremiyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı