Çözüldü Ekran gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

342746

Kilopat
Makaleler
10
Arkadaşlar bir laptopum var ve ekranda dalgalanmalar oluyor, ekran kararıyor ve ekran sol köşeden çıkan rengarenk çizgiler ile ikiye ayrılıp düzeliyor. Bazen fare bozuluyor. (Farenin halini resimlerim) Sorunun sürücülerden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü eskiden böyle bir şey yoktu. DDU ile sürücüyü silip, hiç sürücü kurmasam ciddi bir performans kaybı olur mu?
ASUS X540MA

Dosya Ekleri

• IMG_20210302_233845.jpg
    IMG_20210302_233845.jpg
    148,1 KB · Görüntüleme: 109
Çözüm
Arkadaşlar sorun Chrome'dan kaynaklıymış. Edge'ye geçince sorun çözüldü.
Hocam sürücüyü sildikten sonra varsayılan değere döner. Şuan sürücü yüklü değil gözüküyor.
Hocam şu an dediğiniz gibi %temp% ve temp klasöründeki dosyalarıda sildim. Tek yapmam gereken sorunsuz bir sürücü bulmak. Hangi sürücüyü kurmalıyım acaba? Yarın kurup deneyeceğim.

Hocam şu an dediğiniz gibi %temp% ve temp klasöründeki dosyaları da sildim. Tek yapmam gereken sorunsuz bir sürücü bulmak. Hangi sürücüyü kurmalıyım acaba? Yarın kurup deneyeceğim.

Hocam ilk attığım sürücüyü indirin .exe olarak yalnız yarına bırakmayın çünkü bilgisayarı açtığınız anda Windows Update sürücüyü indirmeye başlayabilir.

Hocam ilk attığım sürücüyü indirin .exe olarak yalnız yarına bırakmayın çünkü bilgisayarı açtığınız anda Windows Update sürücüyü indirmeye başlayabilir.
Bilgisayarı kapattım bile. Ama muhtemelen yüklemez DDU'da Windows Update sürücü yüklesin kapalı idi. Yükler ise silerim tekrar. Çok teşekkür ediyorum sorun hala devam ederse dönüş yaparım teşekkürler tekrar.

Bilgisayarı kapattım bile. Ama muhtemelen yüklemez DDU'da Windows Update sürücü yüklesin kapalı idi. Yükler ise silerim tekrar. Çok teşekkür ediyorum sorun hala devam ederse dönüş yaparım teşekkürler tekrar.

Büyük ihtimal sorun çözülecek Windows Update beta sürücü kurduysa olması doğal bir hata sizinki. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İyi geceler.

Büyük ihtimal sorun çözülecek Windows Update beta sürücü kurduysa olması doğal bir hata sizinki. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İyi geceler.
İyi geceler 🙂
@Eray T Hocam dediğiniz sürücüyü kurdum fakat sistem çok kasıyor ve sorun devam ediyor. Diğerine gör az ama.

Son düzenleme:

Windows Update yüklememesi için:
  1. Win + r tuşlarına basıp sysdm.cpl yazın ve enterleyin.
  2. Donanım sekmesinden aygıt yükleme ayarlarına basıp hayır seçeneğini seçin ve değişiklikleri kaydedin.
(Bunu konuya ihtiyacı olupta yapmasını bilmeyenler için yazdım sizin zaten kapattığınızı gördüm hocam.)

Windows Update yüklememesi için:
  1. Win + r tuşlarına basıp sysdm.cpl yazın ve enterleyin.
  2. Donanım sekmesinden aygıt yükleme ayarlarına basıp hayır seçeneğini seçin ve değişiklikleri kaydedin.
(Bunu konuya ihtiyacı olupta yapmasını bilmeyenler için yazdım sizin zaten kapattığınızı gördüm hocam.)
Evet rehberi okumadan geçenler için iyi bir öneri. :)

Geri
Yukarı