Çözüldü Ekran gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

342746

Kilopat
Makaleler
10
Arkadaşlar bir laptopum var ve ekranda dalgalanmalar oluyor, ekran kararıyor ve ekran sol köşeden çıkan rengarenk çizgiler ile ikiye ayrılıp düzeliyor. Bazen fare bozuluyor. (Farenin halini resimlerim) Sorunun sürücülerden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü eskiden böyle bir şey yoktu. DDU ile sürücüyü silip, hiç sürücü kurmasam ciddi bir performans kaybı olur mu?
ASUS X540MA

Dosya Ekleri

• IMG_20210302_233845.jpg
    IMG_20210302_233845.jpg
    148,1 KB · Görüntüleme: 109
Çözüm
Arkadaşlar sorun Chrome'dan kaynaklıymış. Edge'ye geçince sorun çözüldü.
Arkadaşlar bir laptopum var ve ekranda dalgalanmalar oluyor, ekran kararıyor ve ekran sol köşeden çıkan rengarenk çizgiler ile ikiye ayrılıp düzeliyor. Bazen fare bozuluyor. (Farenin halini resimlerim) Sorunun sürücülerden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü eskiden böyle bir şey yoktu. DDU ile sürücüyü silip, hiç sürücü kurmasam ciddi bir performans kaybı olur mu?
ASUS X540MA

Bilgisyar format at

UHD 600

Ciddi olamazsınız.
Bugün ekran kartıyla benzer sorunları yaşadım. DDU ile güvenli modda silip (DDU seçeneklerinden otamatik driver indirmeyi kapatın) yeniden başladığında indirdiğiniz ekran kartını kurun. Başarılı olmaz ise internet bağlantınızı kesip aynı işlemi deneyebilirsiniz. Ben böyle çözdüm

Intel GPU'ları hiç sevmem. Rica etsem Windows Update yapar mısınız? Belki çözümü olur. Intel'in sitesi çok karışık.

Formatlıysa kesinlikle Windows Update yapmalısınız.

Windows Update'de güncelleme yok. Sabah format attım. Eski driverlerı deneyeceğim artık.
Bugün ekran kartıyla benzer sorunları yaşadım. DDU ile güvenli modda silip (DDU seçeneklerinden otamatik driver indirmeyi kapatın) yeniden başladığında indirdiğiniz ekran kartını kurun. Başarılı olmaz ise internet bağlantınızı kesip aynı işlemi deneyebilirsiniz. Ben böyle çözdüm
Zaten aynı şekil yapıyorum şu an güvenli modda sildim eski driverlerı deneyeceğim. İlki ile başlayacağım şimdi.

Arkadaşlar bir laptopum var ve ekranda dalgalanmalar oluyor, ekran kararıyor ve ekran sol köşeden çıkan rengarenk çizgiler ile ikiye ayrılıp düzeliyor. Bazen fare bozuluyor. (farenin halini resimlerim) sorunun sürücülerden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü eskiden böyle bir şey yoktu. DDU ile sürücüyü silip, hiç sürücü kurmasam ciddi bir performans kaybı olur mu?
ASUS X540ma.

Hocam Team Viewer var mı acaba? Bu sorunun çözümü basit :D.

Team Viewer yok hiç de sevmem. Buradan anlatırsanız çok mutlu olurum.

Hocam burada olan şey Intel bir kayıt defteri atıyor ve her okumaya çalıştığı sırada dosya sürümü uyuşmazlığından dolayı sapıtıyor sürücü. 2020 6. aydan kalma sürücüyü kullanırsanız sorun çözülür. Bir de sürücü dosyaları %temp% içerisinde bir mühlet duruyor sürücüyü sildikten sonra orayı komple silin ardından bu sürücüyü kurun.

ZIP olarak indirin ve .inf olarak kurun :D.

Geri
Yukarı