Ekran gidiyor ama kasa çalışıyor

• Konuyu başlatan Mak19
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 21B
Kuzenimle aynı sistemi topladık her parçası aynı sadece monitör farklı ama aynı sorun onun bilgisayarında da oluyor. Bir de ekran gittiğinde klavyenin ışığı da gidiyor ama mousenin ışığı yanıyor. Bazen sadece ekran gidiyor bazen de bilgisayar reset atıyor. Reset atmadan önce eğer video izliyorsam ses birden cızırtıya dönüşüyor ve ekranda pixel pixel renkler oluşuyor, fotoğrafını atıyım diyeceğim ama bazen 2 saate bir bazen de 30-40 dakikada bu sorunla karşılaşıyorum.
aynı sorun bende de oluyor bir türlü çözemedim

Kuzenimle aynı sistemi topladık her parçası aynı sadece monitör farklı ama aynı sorun onun bilgisayarında da oluyor. Bir de ekran gittiğinde klavyenin ışığı da gidiyor ama farenin ışığı yanıyor. Bazen sadece ekran gidiyor bazen de bilgisayar reset atıyor. Reset atmadan önce eğer video izliyorsam ses birden cızırtıya dönüşüyor ve ekranda pixel pixel renkler oluşuyor, fotoğrafını atayım diyeceğim ama bazen 2 saate bir bazen de 30-40 dakikada bu sorunla karşılaşıyorum.

Çözebildin mi kanka? Aynı sorun bende de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşıyordum. Yalnız her şeyi denedim. Dikkat edin sorun güç kablosunda olabilir. Hem PC'nin hem ekranınkini değiştirdim. Bütün sorun ortadan kalktı.
arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyodum yanlız herşeyi denedim dikkat edin sorun güç kablosunda olabilir hem pcnin hem ekranınkini değiştirdim bütün sorun ortadan kalktı

Aynı sorun bende de var, kabloyla alakalı değil. Test ettim. 2 farklı kablo ve ekranla test ettim. BIOS kesin çözüm olduğuna emin misin? Bende video sinyal yok diyor birden ve monitör uykuya başlıyor. Ama kasa çalışıyor, yeniden başlatınca düzeliyor.

Aynı sorun bende de var, kabloyla alakalı değil. Test ettim. 2 farklı kablo ve ekranla test ettim. BIOS kesin çözüm olduğuna emin misin? Bende video sinyal yok diyor birden ve monitör uykuya başlıyor. Ama kasa çalışıyor, yeniden başlatınca düzeliyor.

Kardo selam. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bir gelişme kaydedebildin mi?

Kuzenimle aynı sistemi topladık her parçası aynı sadece monitör farklı ama aynı sorun onun bilgisayarında da oluyor. Bir de ekran gittiğinde klavyenin ışığı da gidiyor ama farenin ışığı yanıyor. Bazen sadece ekran gidiyor bazen de bilgisayar reset atıyor. Reset atmadan önce eğer video izliyorsam ses birden cızırtıya dönüşüyor ve ekranda pixel pixel renkler oluşuyor, fotoğrafını atayım diyeceğim ama bazen 2 saate bir bazen de 30-40 dakikada bu sorunla karşılaşıyorum.

Hala aynı sorun devam ediyor mu? Ben de yaşıyorum aynı sorunu.

Aynı sorun bende de var. Görüntü gidiyor. Kasa normal olarak çalışıyor. Fanlar falan. Mause klavyede gidiyor. Bir defa kasa iki defa ekran kartı servise gitti sonuç aynı.

Ekran kartın AMD mi
Evet. Ama artık servise yolladım. Kimse pek yardımcı olamıyor artık herhalde bu forumda. Bu arada hatayı aldıktan sonra anakartta led ışığında cpu simgesi yanmakta.

Dosya Ekleri

• IMG_20210626_211752.jpg
    IMG_20210626_211752.jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_20210626_211519.jpg
    IMG_20210626_211519.jpg
    87,8 KB · Görüntüleme: 65

Geri
Yukarı