Ekran görüntüsü almak için program önerisi

Taha E.1907

Hectopat
Yer
Şükrü Saraçoğlu Stadyumu
Daha fazla  
Gerek oyunlarda olsun, gerek masaüstünde olsun, hızlı şekilde SS almam gerekebiliyor. Normalde "Print Screen" tuşunu kullanıyordum ama sadece 1 kez SS alabiliyorum, yani art arda, kare kare SS alamıyorum.

Bunun çözümü için önerileriniz var mı?

Steam mantığı gibi istiyorum, o tuşa bastığımda, aldığım SS, direkt olarak klasöre gidecek.

(Arkada çalışırken sistemi yormaması önemli.)

AMD kart kullanıyorsanız Radeon Software'dan kolayca bir kısayol ile SS alabilirsiniz, otomatik olarak seçtiğiniz klasöre koyacaktır.

Ben CTRL F12 kullanıyorum.

Windows'un kendi içerisinde kurulu olan 'Ekran Alıntısı Aracı' var. Başlat kısmında arama yaparak bulabilirsiniz. Ben onu kullanıyorum çünkü 3.parti yazılımların boşuna arkaplanda çalışmasını istemiyorum.

Gerek oyunlarda olsun, gerek masaüstünde olsun, hızlı şekilde SS almam gerekebiliyor. Normalde "Print Screen" tuşunu kullanıyordum ama sadece 1 kez SS alabiliyorum, yani art arda, kare kare SS alamıyorum.

Bunun çözümü için önerileriniz var mı?

Steam mantığı gibi istiyorum, o tuşa bastığımda, aldığım SS, direkt olarak klasöre gidecek.

(Arkada çalışırken sistemi yormaması önemli.)
OneDrive kullanıyorsanız, bir tuş atayıp her kareyi OneDrive içinde oluşturduğunuz bir klasöre kaydedebilirsiniz. Ofiste o şekilde kullanıyorum fakat şuan nasıl yapıldığını sorarsanız tam hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı