Ekran görüntüsündeki yazıların renklerinde sorun var mı?

Makaleler
1
Yer
In STEM World
Daha fazla  
1601499800754.png

Sadece ekran resminde değil monitöre baktığım zaman da bu yazılardaki renk değişimlerini - yeşil ve mor - görüyorum. Ayrıca bu sorunu yaşadığım sistemde aa sorunu da yaşamaktayım. Siz baktığınızda bu resimdeki yazılarda mor veya yeşil pikseller görüyor musunuz? Sizce sorun monitörden mi yoksa GPU'dan mı kaynaklıdır? Bu sorunu hem SS'de hem de masaüstünde yaşamaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, gönderdiğin ekran görüntüsünde yazıların sağ ve sol tarafları kırmızı ve mavi olarak gözüküyor.
Sorunun monitörden olmadığını anladım rufus ile bir temiz ön yükleme yapıp ardından tekrar bakacağım yine devam ederse sanırım GPU reballing olacak.
İlginize teşekkür ederim
Çünkü BIOS da bu sorun yaşamıyorum. AA sorunu da yaşamıyorum BIOS' da.

Hocam sorun daha devam ediyor mu bende de aynı sorun var ama Windows'tan yazı ayarlama bölümünü açtıktan sonra az belli olan yazı türü ne geçerek az da olsa sorunu çözdüm(aynı şekilde bende de AA sorunu var (DSR ile 4K yaptığımda sorun tamamen gidiyor)

Son düzenleme:
Hocam sorun daha devam ediyor mu bende de aynı sorun var ama Windows'tan yazı ayarlama bölümünü açtıktan sonra az belli olan yazı türü ne geçerek az da olsa sorunu çözdüm(aynı şekilde bende de AA sorunu var (DSR ile 4K yaptığımda sorun tamamen gidiyor)
Maalesef, umutsuz. Böyle kullanmaya devam edeceğiz. Para da yok zaten yenisini almaya. Servise vermeyi düşünüyorum.

Maalesef, umutsuz. Böyle kullanmaya devam edeceğiz. Para da yok zaten yenisini almaya. Servise vermeyi düşünüyorum.
Bunun sorun olduğunuda tam anlamış değilim evdeki 2 TV yede baktım yazılarda aynen böyle renkli pixeller var.Yabancı kaynaklardan araştırdığımda ise bunun sorun değil windowsun yazıları daha okunaklı yapmak için yaptığı bir yöntem olarak söylüyor

Bunun sorun olduğunuda tam anlamış değilim evdeki 2 TV yede baktım yazılarda aynen böyle renkli pixeller var. Yabancı kaynaklardan araştırdığımda ise bunun sorun değil Windows'un yazıları daha okunaklı yapmak için yaptığı bir yöntem olarak söylüyor

Çok tuhaf bir şey açıkçası. YouTube'da bazı kişilerin videolarında böyle renkli pikseller var bazılarında yok. Bu bir kablo sorunu ya da Driver sorunu değil ondan eminim. Çünkü Philips marka sertifikalı HDMI kablo kullanıyorum. Ki monitörün içinden çıkanı da ekran kartının diğer portlarına takarak denedim. PSU markanız ne idi? Format atmayı denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı