Ekran Hz ile ekran kartı ısısı doğru orantılı mı?

umutcan2444

Hectopat
Selamlar. İyi akşamlar dilerim 165 Hertz bir monitör almayı düşünüyorum fakat bir videoda böyle bir şey gördüm 60 Hz ile 240 Hz ısısını test ediyordu ve 240 Hz de 10 15 derece fazla çıkıyordu bu normal mi ve ekran kartı ısısını düşürmek için termal macun değiştirsem 2 yıllık ekran kartında hiç değiştirmedim ısı farkı değer mi yapmaya?

Sapphire RX 580 nitro+ OC 8 GB bir de son bir şey soracağım benim ekran kartımda ufak bir OC yapılmış fabrika çıkışlı internetten normal değerlerine baksam hatrı sayılır bir değer düşer mi FPS açısından.

Sapphire RX 580 nitro+ OC 8 GB bir de son bir şey soracağım benim ekran kartımda ufak bir OC yapılmış fabrika çıkışlı internetten normal değerlerine baksam hatrı sayılır bir değer düşer mi FPS açısından.
Evet normal olarak düşecektir ama bence performans kaybetmenize gerek yok. Dediğim gibi bu işlere eliniz yatkınsa çok zor bir şey değil termal macun değişimi.

Hocam ekran kartım boşta 30 derece yükte 81'e kadar çıkıyor ben daha 165 Hz bir monitör almadım 60 Hz değerleri.

Peki kaç FPS alıyor oyunlarda? Hz sıcaklığa direkt olarak etki etmez. V-Sync vasıtasıyla etki edebilir. O da fazlasına yol açmaz. Mevcut sıcaklığı düşürür genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı