Ekran kapanıyor ama kasa çalışıyor

Mercaen

Hectopat
Selam arkadaşlar, ekran kapanıyor kasa çalışıyor. Mesela PC'de bir oyun açtığım zaman biraz beklediğim zaman bu sorun oluyor. Ama hiçbir şey açmazsam direk kapanıyor. Önceden eski HDD vardı ondan dolayı yapıyordu. Sonradan onu çıkardım yine yapmaya başladı anlam veremedim. Sırasıyla denemem yöntemleri söylerseniz sevinirim.

Merhabalar. Benim fikrime göre sorun sizin güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir. Sisteminiz hakkında daha fazla bilgi verirseniz uzmanı olan arkadaşlar konuya nokta atışı yapabilir.

Selam arkadaşlar, ekran kapanıyor kasa çalışıyor. Mesela PC'de bir oyun açtığım zaman biraz beklediğim zaman bu sorun oluyor. Ama hiçbir şey açmazsam direk kapanıyor. Önceden eski HDD vardı ondan dolayı yapıyordu. Sonradan onu çıkardım yine yapmaya başladı anlam veremedim. Sırasıyla denemem yöntemleri söylerseniz sevinirim.

Monitöre bağlı girişlerin tam takılı oldugundan veya hasar görmediğinden emin misiniz?

Bu hızlı başlat tikini kaldırdıktan sonra düzeldi gibi duruyor. Acaba sorun sistemdemi, donanımdamı bu tik neyi iptal ediyor? Şimdi direk kapanıyor.

Statik elektrik birikmesi olduğunda da oluyor o şekilde. Benim kasamda olmuştu windowsu kapatıyorum fanlar çalışıyor ekran kapanıyor ama PC çalışmaya devam ediyor.

PSU fişini çekip açma tuşuna bastırıyorum o elektriği boşaltıyor sonra bir 10 saniye kadar bekleyip tekrar geri takıyorum PSU kablosunu ve bilgisayarı açıyorum.

O şekilde çözmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı