Ekran kararıyor ve fanlar hızlanıyor

• Konuyu başlatan YaX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 3B

YaX

Decapat
Artık bu konuyu açıp çözüm bulamamaktan sıkıldım.
Merhaba yaklaşık 3-4 aydır yaşadığım bu çözümü olmayan sorun beni artık sinirlendirmeye başladı. Ekranım bilgisayarımı kullanırken birden kapanıyor ve ekran kartı fanları aşırı derecede gürültülü bir sesle dönüyor ve bilgisayarı kasadaki tuştan yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bu sorun genellikle oyunlarda oluyor. Internette bu sorunu aylarca aradım bir sürü makaleler ve metinler okudum fakat herhangi bir çözümünü bulamadım ve en sonunda size yazmaya karar verdim. Tek çözüm olarak düşündüğüm DDU ile Driver'ı silip özel kurulum ve temiz kurulum ile yeniden Driver'ı kurmaktı 2 gün boyunca hiç ekranım kapanmadı fakat bugün tekrardan yine kapanmalar yaşıyorum.
Sorunu yaşan bir başkasının videosu, tıpatıp aynısını yaşıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• 20220505_220550.jpg
    20220505_220550.jpg
    208,6 KB · Görüntüleme: 57
Hayır denemedim.

Arkadaşından veya tanıdığın birinden ödünç alıp denemelisin.

Hayır denemedim.
Ayrıca bazen o hatadan sonra PC yeniden açılırken bu hatayla karşılaşıyorum.

Dostum bende de aynı hatayı vardı deli etmişti beni ben tandığım bilgisayarcıya götürdüm yaptı. Bu arada PSU nuzun modeli nedir?

Hayır denemedim.
Ayrıca bazen o hatadan sonra PC yeniden açılırken bu hatayla karşılaşıyorum.

Çevirisi böyle bu, önceki gönderi girişiminin sistem kararsızlığı nedeniyle başarısız olmasından kaynaklanıyor olabilir veya güç düğmesi sistemi kapatmaya zorlamak için basılı tutulmuşsa, sistem ueffi ayarlarında değişiklik yaptıktan sonra gönderi yayınlayamazsa, hata sonrası hatayı önlemek için eski ayarlara geri dönebilirsiniz. Translate ile çevirmiştim umarım yanlış olmaz :D

Siz başta dediğim çözümü bir deneyin, ondan oldukça ümitliyim.
Bu arada ekran kartının garantisi devam etmiyor mu? Bariz şekilde hatalı duruyor.

Ekstra olarak BIOS sıfırlamayı deneyin bakalım durumu ne olacak.

Evet sanki BIOS sıfırlama işe yarıyabilir gibi çünkü hatanın çevirisi bunu az da olsa açıklıyor gibi. Ya da hiç uğraşmayıp kart ı garantiye verebilir.

Son düzenleme:
Siz başta dediğim çözümü bir deneyin, ondan oldukça ümitliyim.
Bu arada ekran kartının garantisi devam etmiyor mu? Bariz şekilde hatalı duruyor.

Ekstra olarak BIOS sıfırlamayı deneyin bakalım durumu ne olacak.
BIOS sıfırlama denedim ayrıca BIOS güncelledim anakartım B550-E, Garantisi var
Çevirisi böyle bu, önceki gönderi girişiminin sistem kararsızlığı nedeniyle başarısız olmasından kaynaklanıyor olabilir veya güç düğmesi sistemi kapatmaya zorlamak için basılı tutulmuşsa, sistem ueffi ayarlarında değişiklik yaptıktan sonra gönderi yayınlayamazsa, hata sonrası hatayı önlemek için eski ayarlara geri dönebilirsiniz. Translate ile çevirmiştim umarım yanlış olmaz :D

Evet sanki BIOS sıfırlama işe yarıyabilir gibi çünkü hatanın çevirisi bunu az da olsa açıklıyor gibi. Ya da hiç uğraşmayıp kart ı garantiye verebilir.
Bu hatayı da bazen alıyorum ve yine aldım. Sanırım PSU kablolarında gevşeme var. PC'yi montajlerken dahi PSU kablolarına ellememiştim.

Dosya Ekleri

• 20220505_235519.jpg
    20220505_235519.jpg
    92,7 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı