Ekran kararması ardından çizikler gelmesi

Oguzhanßardak

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Windows acılana kadar görüntü var. Windows tam açıldığında ekran gidiyor. (Monitör hic direk bekleme moduna giriyor, sonra ekran siyak ekran geliyor ardından çizikli ekran geliyor.) 3 resimde de gördükleriniz birbirini tekrarlıyor.

IMG-20170314-WA0002.jpg
IMG-20170314-WA0000.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer kart tam soğumadan çıkarttıysanız GPU'nun bazı lehimleri atmış olabilir. Ya da statik elektrikle kartı bozmuş olabilirsiniz. Burada bariz arızalı bir ekran kartı var. Ama GPU mu bellek arızası mı bilemiyorum.

msı gtx 770 te aynı sorunları yaşadım msı ile yazıştım ve sırası ile yapılması gerekenleri söylediler 7-8 tane husus var ve benim problemim statik elektirik ten kaynaklı çıktı.
görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası ile başlayıp sonu sizin gibi bir ekran ile buldu ve şimdi sorunsuz kullanıyorum.Talimatları tek tek yapıp sonuç alamaz iseniz kartınızı tamir/garantiye yollamanız gerekecek.Direk garantiye yollamayın yada tamire en basitinden kablonuz da sorun vardır garantiye yada tamire yollarsınız 1 ay 40 gün teknik ekip başka kablo kullandığı için görüntü alır sana bunda bişey yok der geri yollar kartı ve 1 ay 40 gün kartsız kaldığınla kalırsın yada kartın portları statik elektiriğe maruz kalmıştır kutusuna koyduktan 1 saat sonra boşalmıştır siz teknik ekibe direk çalışan bir kart yollarsınız.Hızlı hızlı
1-kablonun sağlamlığı çalıştığından emin ol gerekirse kolu komşuya git onların pc de dene kabloyu
2-driver doğru ve tam kurulu olduğundan emin ol beta kullanma gerekirse bir önceki driver a geri dön sorunsuz olarak kullandığın hatırladığın driver sürümü varsa onu kur .
3-statik elektirik boşalt
4-psu kontrol et yaşlanan psu lar verim kaybederler.
5-Gerekirse kartını komple çıkart kolu komşunun arkadaşının pc sinde dene.
7-8 madde vardı da unuttum bilen arkadaşlar yazar siz bunları tek tek uygulayın çözülme olasılığı çok yüksek.

Son düzenleme:
Kartı bir anda çıkardım. Statik elektrik olabilir. Hatta ordada yeğenime demiştim. Nasıl böyle bir hata yaptım bilmiyorum. Yeğenim 2 haftadır bilgisayarsiz kaldı. R7 250 götürdüm. Fakat sürücüyü yukledikden sonra tekrar görüntü gelmedi. Bende eski kartı geri taktım. R7 250 şuan bilgisayara geri taktım. Çalışıyor. Onun anakartta ya da ekran kartında talihsizlik oldu sanırsam. Bazen 5-10 dakika kullanabiliyormuş ama ? Geçen 25 dakika GTA SA oynamış. Müzik dinlerken gitti müzik devam etti görüntü gitti. R.I.P. R5 220 :(

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı