Ekran Kararması Sorunu

Anomali

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 1 aydır bilgisayarımda ekran kararması sorunuyla karşılaşıyorum. Bilgisayar gayet hızlı bir şekilde açılmasına rağmen açıldıktan sonra browser , program veya dosya gibi bir şey açtığımda ekran kararıyor. İlk hafta açıldıktan sonra 3-4 dakika bekleyerek bunun yaşanmasını engelliyordum ama son hafta 10 dakika bekledikten sonra anca sorun geçiyordu. Ekran karardıktan sonra mecburen reset atmak zorunda kalıyorum , hiçbir türlü geri gelmiyor ekran. Bugün ise yarım saat beklememe rağmen işe yaramadı ve bir türlü kullanamadım bilgisayarı. Sorun ekran kartında mı diyeceğim fakat GTA V , Shodow Mordor gibi oyunları sıkıntısız bir şekilde oynuyorum herhangi bir performans düşüklüğü de söz konusu değil. (GTX 650 ti) bu problemi nasıl çözebilirim ? Windows 10 temiz kurulum yapsam sizce düzeltebilir miyim ?

Güncel

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı