Ekran karıncalanması

Elasmotherium

Kilopat
Sistem:
R5 3600
MSI RX 5700 Gaming X
XPG invader kasa
Samsung 27" QHD 2K 4ms 144Hz Curved monitör
Anakart: MSI B450M Mortar Arctic
Şöyle bir durum var. Oyun oynarken, İnternet'te gezinirken ya da masaüstünde beklerken arada ekran karıncalanması oluyor. Bu karıncalanmayı kaydedeyim dedim Win+Gden kayıt açtım, kayıttayken karıncalanma oldu. Fakat kayıdı izleyince bu karıncalanmayı göremedim. Sorun o zaman monitördedir diye bir çıkarım yaptım doğru mudur?
Monitörün yanında gelen HDMI kablosunu kullanıyorum. Ekran kartı HDMI çıkışına kabloyu takınca tam oturmuyor aşağıdaki resimde görüldüğü gibi arada boşluk kalıyor kasadan dolayı. Acaba bu boşluktan kaynaklanıyor olabilir mi bu sorun?
Sizin yorumlarınız nedir?

IMG_20200629_012329.jpg

Karıncalandığı zaman kabloyu oynatınca farklı bir şeyler beliriyorsa monitörde, sorun kabloda.
Karıncalanma çok kısa oluyor hocam. 2 sn civarı en fazla.
Kablo kalitesinden veya o paylaşmış olduğunuz boşluktan kaynaklı olarak sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kablonun oturmasına engel olan kasanın o kısmını bence bir pense yardımı ile yamultun. Kablonun tam oturmasını sağlayın.
Dediğim gibi kablo monitörle beraber geldi. Monitörü Samsung un kendi sitesinden almıştım. Kablonun üzerine Premium High Speed/HEC yazıyor. Tam emin olmadan kasaya zarar vermek istemiyorum hocam sistem daha çok yeni de içim el vermiyor :-D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı