Ekran kartı yüklü ama açılırken kayma oluyor dock şeffaf değil

• Konuyu başlatan celp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B

celp

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı yüklü ama açılırken kayma oluyor dock şeffaf değil.

İntel i3 -230M
İntel Graphics 3000HD
4 GB RAM

Sonunda 4mb ramden 2 gb ve 1 gb göstermeyi başardım. Fakat açılırken ve arada kayma oluyor. Bunu nasıl halledebiliriz ?

Clover bootloader kullanıyorum.

10.10.2 Yosemite sürümü. Mavericks kullanırkende aynıydı.

Ekran kartımın dev 0116 - ven 8086

lkgj6X.png

Hocam sorunuzla alakasız ama bende hd 3000 ile kullanıyorum sistem otomatik tanıdı herşey de güzel çalıştığı için ellemedim ama vram'i 384 MB olarak görüyor bunu nasıl arttırabilim?

Hocam sorunuzla alakasız ama bende hd 3000 ile kullanıyorum sistem otomatik tanıdı herşey de güzel çalıştığı için ellemedim ama vram'i 384 MB olarak görüyor bunu nasıl arttırabilim?

sendede bu sorunlar oluyor mu acaba ? 384 mb oldu bendede ondada problemler vardı ama 384 de daha stabil çalışıyordu.

Intel HD 3000 VGA + 2048mb vram - HackintoshOSX.com bunu kurarsam 2 gb yani 2048 mb gösteriyor.

Intel HD 3000 VGA + 1024mb vram - HackintoshOSX.com bunda ise 1024 mb gösteriyor.

Dock şeffaf mı sizde hocam ?

Dock ve olması gereken herşey şeffaf ve animasyonlar akıcı, ama 384 mb den dolayı biraz sistem yavaş gibi hissediyorum ondan 2bin yadaa bin'i mi denesem diye düşünüyorum...

Dock ve olması gereken herşey şeffaf ve animasyonlar akıcı, ama 384 mb den dolayı biraz sistem yavaş gibi hissediyorum ondan 2bin yadaa bin'i mi denesem diye düşünüyorum...

bende neden öyle değil anlamıyorum.

Her ihtimala karşı Time Machine'den yedek alıp deneyin. Pek gerek yok yedeğe ama ne olur ne olmaz. Eldekindende olmayalım :)

Çok saolun 2048'i denedim ve sorunsuz oldu saydamlık da bir sorun yok o yüzden sanırım kext den sonra oldu diyemeyiz sizin için; birde merak ettiğim bu vram'i belirlemek yazılımsal mı donanımal olması gerekmez mi :)
370310079.jpg

Çok saolun 2048'i denedim ve sorunsuz oldu saydamlık da bir sorun yok o yüzden sanırım kext den sonra oldu diyemeyiz sizin için; birde merak ettiğim bu vram'i belirlemek yazılımsal mı donanımal olması gerekmez mi :)
370310079.jpg

Hayırlı olsun hocam. Bende çalışmıyor malesef. Sanırım macde yazılımsal gibi birşey. Ama şöyle birşey var onboard olduğu için ramden çekiyor o yüzden yazılımsal olabilir.

BIOS grafik ayarlarından memory 64 mb yapın

O ayar bende mevcut değil hocam.

Güvenli mod da boot etmiyorsunuz değil mi ? -x ile boot edince saydamlıklar gidiyor ve dalgalanmalar oluyor ve aynı şekilde boot ederken cloverde graphics injectors de hiç bir şey aktif değil bende

Güvenli mod da boot etmiyorsunuz değil mi ? -x ile boot edince saydamlıklar gidiyor ve dalgalanmalar oluyor ve aynı şekilde boot ederken cloverde graphics injectors de hiç bir şey aktif değil bende

bendede graphicsde hiç birşey yok. yok güvenli modda -x ile boot etmiyorum hocam. Neden olmuyor anlamadım işlemci farkımı herşey aynı rame kadar tek fark model farkı benim ki i3 . Bu arada hangi wifi kartını kullanıyorsunuz hocam ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı