Ekran kartı 2. fanı çalışmıyor

mete arıcı

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 2600- sapphire pulse rx590 8gb -corsair 16 gb 3000mhz ram-asus tuf b450m plus gaming anakart
Meslek
makine mühendisi
Yeni anakart aldım eski anakartım bozuldu yeni anakartı taktım PC'yi açtım açıldı ama bugün BF5 oynarken ekran kartı kendını kapattı. Yenıden açtım çalıştı ama tek fan çalışıyor, 2. fan çalışmıyor. AMD Radeon içinden test de yaptım 70-75 dereceleri zorladım ama 2.fan devreye girmiyor Radeon ayarların fan hızını manuel yaptım fan 1 erken açılıyor manuelde RPM 0. sebebi ne olabilir?
Sapphire Pulse RX590.
ASUS TUF B40M-Plus Gaming anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni anakart aldım eski anakartım bozuldu yeni anakartı taktım PC'yi açtım açıldı ama bugün BF5 oynarken ekran kartı kendını kapattı. Yenıden açtım çalıştı ama tek fan çalışıyor, 2. fan çalışmıyor. AMD Radeon içinden test de yaptım 70-75 dereceleri zorladım ama 2.fan devreye girmiyor Radeon ayarların fan hızını manuel yaptım fan 1 erken açılıyor manuelde RPM 0. sebebi ne olabilir?
Sapphire Pulse RX590.
ASUS TUF B40M-Plus Gaming anakart.
Garantisi varsa gönderin FAN değişimi basit bir işlem.

Maalesef garantisi yok yazılımsal mı donanımsal mı acaba bilgin var mı?
Büyük ihtimal ile FAN bozulmuştur. Konuyla ilgili farklı bir öneri daha verebilirim fakat karta FAN'ı çıkartırken zarar verebileceğinizden ekran kartı tamiri yapılan bir yerde FAN'ı değiştirtin. Fazla maliyeti olan bir işlem değil.

MSI Afterburner ile 2 fanı yüke sokun.

İndirdim şu an nereden yapacağım fanlar ayrı olarak gözükmüyor.
Büyük ihtimal ile fan bozulmuştur. Konuyla ilgili farklı bir öneri daha verebilirim fakat karta Fan'ı çıkartırken zarar verebileceğinizden ekran kartı tamiri yapılan bir yerde Fan'ı değiştirtin. Fazla maliyeti olan bir işlem değil.

Ankartım bozulmuştu yeni masrafla yenisini aldım bugün anakartın ekran kartı fanını bozma ihtimali var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntıs1ı.PNG
    Ekran Alıntıs1ı.PNG
    219,9 KB · Görüntüleme: 48
Fanlarınız muhtemelen ayrı kontrol edilmiyor siz hala %100 RPM'e alınca fan dönmüyorsa donanımsal bir sorun var demektir.

%100 hıza aldım ama 2.fan çalışmadı gene donanımsal diyorsunuz yani.

Geri
Yukarı