Ekran kartı 83 derece oluyor

belka1998

Hectopat
Daha fazla  
%99 çalışırken ekran kartım 83 derece oluyordu. Ben de bu ayarı yaptım, normal mi bir sıkıntısı olur mu? 3000 RPM de 75 derece de iken.

Dosya Ekleri

• rpm.png
    rpm.png
    64 KB · Görüntüleme: 148
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Power Limit ayarını yavaş yavaş test ederek indirirseniz eğer emin olun çok büyük değişim oluyor sıcaklık değerlerinde. Fan ayarını da pek bilmediğim için yorumlamayayım.

Teşekkür ederim bu overclock olmuyor değil mi?
Hayır aksine karta giden elektriği azaltıyorsunuz fakat yavaş yavaş kısın. Belli bir yerden sonra ekran kartınıza daha az güç gideceği için performans kaybı yaşayabilirsiniz. Performans kaybı yaşamadığınız şekilde bırakın. Bu işlem sayesinde ekran kartına giden gereksiz elektriğin ekran kartına gitmesini önlüyorsunuz.
Ayrıca Temp. Limit ile olan bağını kaldırın.

Hayır aksine karta giden elektriği azaltıyorsunuz fakat yavaş yavaş kısın. Belli bir yerden sonra ekran kartınıza daha az güç gideceği için performans kaybı yaşayabilirsiniz. Performans kaybı yaşamadığınız şekilde bırakın. Bu işlem sayesinde ekran kartına giden gereksiz elektriğin ekran kartına gitmesini önlüyorsunuz.
Ayrıca temp. Limit ile olan bağını kaldırın.

A evet teşekkür ederim. Şimdi böyle yapınca ne etkisi oluyor.

Dosya Ekleri

• kl.png
    kl.png
    10,8 KB · Görüntüleme: 70
A evet teşekkür ederim. Şimdi böyle yapınca ne etkisi oluyor.

Eğer o bağı koparmazsanız ısı limiti de düşecek ve ısı limitini çok düşük yaparsanız eğer mesela 60 derece yaptınız, kartınız 60 dereceye geldiğinde yavaşlayacak. Onu 83 derecede bırakabilirsiniz değiştirmenize gerek yok.
O bağ kalırsa güç limitini azalttığınızda sıcaklık limitinin de azalmasına sebep oluyor ve yukarıda dediğim durum oluşuyor.
Şimdi Power Limit'i yavaş yavaş düşürün ve her düşürdüğünüzde test edin herhangi bir performans kaybınızın olup olmadığını.

Geri
Yukarı