Ekran kartı alırken bit mi, soldan ikinci rakam mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Öncelikle PC’min özellikleri şöyle: AMD Athlon X2 220 2.80 GHz 32 Bit işlemci, RAM 4 GB ve ekran kartım ise NVIDIA 9500 GT. Bu bilgisayarı alalı 2 ay oldu ve Battlefield 3, Batman Arkham City ve önümüzdeki yıllarda ki çıkan oyunları en iyi grafikte oynamam için bu PC’de neleri değiştirmemi tavsiye edersin? Birkaç seçenek verirsen mutlu olurum. Bütçe olarak ise düşük bir bütçeye sahibim.

Şunu da ilave etmek istiyorum ekran kartı alırken nelere dikkat etmeliyiz? En önemli öğesi Bit mi yoksa dediğin gibi soldan ikici rakam gibi performans ve nesline bakmam mı? Bu konuda beni aydınlatırsan iyi olur.

9500 GT maalesef eski ve artık düşük kalan bir ekran kartı. Öncelikle kart 6 nesil eski ve zamanının orta sınıf kartlarından biri. Yani şu anda artık bahsettiğin güncel oyunları rahatlıkla oynatabilmesi mümkün değil. Bütçen tam olarak ne kadar, bunu belirtmemişsin ama tavsiyem en azından bir 6850 alman yönünde.

Eğer ekran kartları hakkında pek bilgi yoksa kendine güncel bir seri seç ve bunlar arasında soldan ikinci rakamı en yüksek olanı almaya çalış. Örneğin AMD tarafından en güncel seri 7000 serisi. Bu bağlamda 7850 veya 7970 en üst seviye kartlar. NVIDIA tarafında ise en son GTX600 serisi çıktı ve en üst seviye kart GTX680. Yine ekran kartında her zaman dediğim gibi ucuz kartlarda bellek miktarı, kullanıcıyı kandırmak amacı ile kullanılır. Bit daha önemlidir.

Aman aman sayın burak alkan 9 bin serisine yatırım yapmakdan uzak duruyoruz :D Beni yakdı. Ne 9800gt, nede 9500gt. Alacaksanız hd 6850 alın. Ben 6850 aldım ne battlefield 3, ne de call of duty modern warfare 3, 60 FPS'den aşağı inmiyor. Benim sistem aşağıda yazıyor, o parçalardan bazılarını alabilirsiniz. Özellikle Hd6850, asus m5a97 ve amd fx4100 oyun için bu üçlü muhteşemdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek bir şey söyleyeceğim :D
Ben OmrGndz ve mevsres Sapphire hd 6850 kullanıyoruz. Onları bilemem ama ben son derece memnunum. Hiçbir oyunda full ayarlarda fpsnin 50 nin altına düştüğünü görmedim.
Sadece gta4de düştü. Oda bildiğiniz üzere çok eski yaması olduğu için. Eski yamalarda fps sorunu zaten biliniyor.

Tek bir şey söyleyeceğim :D
Ben OmrGndz ve mevsres Sapphire hd 6850 kullanıyoruz.Onları bilemem ama ben son derece memnunum.Hiçbir oyunda full ayarlarda fpsnin 50 nin altına düştüğünü görmedim.
Sadece gta4de düştü.Oda bildiğiniz üzere çok eski yaması olduğu için.Eski yamalarda fps sorunu zaten biliniyor.

Aynen kessinlikle katılıyorum sana. Ben bu ekran kartını alırken fiyatından dolayı tereddüt etmiştim(diğer kartlara oranla daha uygun). Ama beklentilerimin üstüne çıktı ve çok memnunum. Upgrade edecekler için ve kısıtlı bütçe için en iyi seçim.

:D doğum gününmü recep abi kutlu olsun. sevabına istersen doğum günü hediyesi olarak gtx 680 sipariş veriyim amerikadan özel olarak uçakla getirsinler :D
ee bir donanım editorunede en güzel hediye ekran kartıdır. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı