Ekran Kartı, Anakart ve İşlemci Önerisi

karatekid123

Decapat
Öncelikle herkese merhaba başlıkta belirttiğim üzere bilgisayar parçaları alacağım ancak bu konulara fazla hakim değilim
Bilgisayarım: HP 550-200NT AMD A10 7800 3.5GHz 8GB 1TB Masaüstü Bilgisayar Fiyatı
Ekran Kartı: Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 4 GB 256 Bit DDR5 Ekran Fiyatı
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz Soket AM4+ 65W İşlemci Fiyatı
Anakart: Gigabyte GA-AB350M-D3V AMD B350 2667MHz DDR4 Soket AM4 mATX Fiyatı
Evet bilgisayarım ve alacağım parçalar bunlar ancak korkum şu ki bu parçalar benim bilgisayarımın teknik özelliklerine uygun olacak mı? Bunları aldığım zaman başka şeyler almama gerek var mı? Bilgisayarımın güç kaynağı bunları kaldırmaya yeter mi? Alacağım ürünler biligsayarıma sığar mı? Evet sorularım bunlar lütfen bana yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı 180W yazıyor. Güç kaynağı da alman gerekebilir.
Adaptör ile çalışıyor tam olarak güç kaynağı denilemez.
Anakart olarak bunu tavsiye ederim, RAM'leriniz DDR3 yani uyumsuz DDR4 RAM almanız gerekecek.

Yukko.com'da Sapphire Pulse RX 570 8 GB, 1020₺ civarı. İlk kez girince (eğer reddettiysen ve bir daha çıkmıyorsa gizli sekmeden gir), üye olanlara indirim kodu veriyor. 850 TL'ye 45₺ indirim. Ben aldım, 989 TL'ye geldi. Niyeyse 45 değil 38₺ indirmiş. Ama yinede güzel geldi.
Onun yanına HB'den Gigabyte X370 Gaming anakart aldım. 580₺ civarı fiyatı. Çok iyi bence, muadilleri daha pahalı. Zaten Gigabyte istiyordum. Ve Ryzen 5 2600'ü de daha alamadım ama alacağım. Sana da önerim bu. 3500₺ kasa ile tutar yaklaşık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı