Ekran kartı arıza tespiti

BestLordKing

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hazır sistem satın aldım fakat ekranda beyaz pikselleşmeler oluşuyor aldıgım magazaya gönderdim test ettiklerini söylediler ve PC'yi geri aldım evde denedim hala aynı sorunu yaşıyorum acaba sorun ekran kartında mıdır yardımcı olur musunuz pikselleşme görselini yükledim monitörümde sorun yok başka cihazlarla test ettim sorun kasada ama magaza sorun yok deyip geri yolladı ne yapmamı önerirsiniz.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-17 at 12.11.54 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-17 at 12.11.54 (1).jpeg
    88,8 KB · Görüntüleme: 125
Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar gönderin SS alarak. Yine dönmezlerse o sistemi başka bir monitörde deneyin, sorun aynen görülürse verin tüketici hakeme.

Pikseller hareketliyse GPU hareketsizse bellek kaynaklı diye bir önyargıda bulunabilrim. Ama elektronik bir arıza olmak zorunda değil. Genelde bazı yazılımsal hatalar donanımların doğru çalışmasını engelliyor. Kablodan bile kaynaklanıyor olabilir bu hata eğer VGA to HDMI kullanıyorsan kablodaki çeviricinin kalitesizliği bile sebep olabilir. Kötü GPU BIOS kötü overclock da aynı şekilde sebep olabilir.

Pikseller hareketliyse GPU hareketsizse bellek kaynaklı diye bir önyargıda bulunabilrim. Ama elektronik bir arıza olmak zorunda değil. Genelde bazı yazılımsal hatalar donanımların doğru çalışmasını engelliyor. Kablodan bile kaynaklanıyor olabilir bu hata eğer VGA to HDMI kullanıyorsan kablodaki çeviricinin kalitesizliği bile sebep olabilir. Kötü GPU BIOS kötü overclock da aynı şekilde sebep olabilir
Pikseller hareketliyse GPU hareketsizse bellek kaynaklı diye bir önyargıda bulunabilrim. Ama elektronik bir arıza olmak zorunda değil. Genelde bazı yazılımsal hatalar donanımların doğru çalışmasını engelliyor. Kablodan bile kaynaklanıyor olabilir bu hata eğer VGA to HDMI kullanıyorsan kablodaki çeviricinin kalitesizliği bile sebep olabilir. Kötü GPU BIOS kötü overclock da aynı şekilde sebep olabilir.
yazdıklarınız için çok teşekkür ederi pazartesi günü satın aldıgım magazaya götüreceğim tekrar

Geri
Yukarı