Ekran kartı aşırı ısındı fan kablosu eridi

Halil45

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni PC topladım tüm parçaları geldi. Ekran kartım biraz geç gelecek diye eski GT9800 ekran kartımı yeni sisteme takayım, görüntü alayım ve Windows kurayım dedim. Yaklaşık 30 dk ayar güncelleme vs. yaparken yanık kokusu geldi. Oyun açmadım. Yeni ekran kartım GTX1060 6GB OC. Takarsam onuda ısıtır mı yanık kokusu gelir mi? Teşekkürler.

Sistem
  • Ryzen 5 1400
  • Asus prime B350M
  • DDR4 RAM Corsair 2x8 16GB 3000MHz
  • Kcas PSU 600W
  • Samsung 960 EVO SSD M2

Eski GT9800 6 pin güç girişli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski ekran kartınızın temizlik bakımlarını yapmış mıydınız soğutucu levha temizliği, termal macun değişikliği vs. yani. Gördüğüm kadarıyla anakartta dahili görüntü çıkış portları var, ekran kartınız gelene kadar orayı kullanın. Geldikten sonra deneyin, problem olursa zaten yeni aldığınızı söylemişsiniz servise yollayın.

Eski ekran kartınızın temizlik bakımlarını yapmış mıydınız soğutucu levha temizliği, termal macun değişikliği vs. yani. Gördüğüm kadarıyla anakartta dahili görüntü çıkış portları var, ekran kartınız gelene kadar orayı kullanın. Geldikten sonra deneyin, problem olursa zaten yeni aldığınızı söylemişsiniz servise yollayın.
Ryzen kullandığı için dahili grafik yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı