Ekran kartı ayar değişikliği sonrası FPS düşüklüğü

Sametsezgn

Decapat
Birkaç gün önce NVIDIA'nın uygulamasından video çekmeye çalışırken birkaç ayar ile oynadım. O andan itibaren sorun olmayan sistemimde FPS düşüklüğü yaşamaya başladım. Bilgisayara format atıp programı yeniden kurdum 150-200FPS'ten 40-50FPS'e düştü. Nasıl bir yol izleyebilirim? Ne gibi problem olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim. Ekran kartım GTX1050.

Ben de NVIDIA denetim masasından sözde performans ayarı yapınca oyunlarda 40 FPS düşüyordu, bunu üç farklı sistemde de deneyen biri olarak söylüyorum.

NVIDIA denetim masasına girip ayarları sıfırlamayı deneyebilirsin, bir ihtimal de olsa ayarlar sıfırlanmamış olabilir.

Ben de NVIDIA Denetim Masası'ndan sözde performans ayarı yapınca oyunlarda 40 FPS düşüyordu, bunu üç farklı sistemde de deneyen biri olarak söylüyorum.

NVIDIA Denetim Masası'na girip ayarları sıfırlamayı deneyebilirsin, bir ihtimal de olsa ayarlar sıfırlanmamış olabilir.

Bu olaya yakın bir şey oldu. Bir de nasıl sıfırlayacağım.

Masaüstü Sağ Tık > NVIDIA Denetim Masası > Sağ Üstteki Varsayılanları Geri Yükle Butonu > Uygula, bunu her ayar sekmesi için yap.
Deniyorum hemen.
Masaüstü sağ tık > NVIDIA Denetim Masası > sağ üstteki varsayılanları geri yükle butonu > uygula, bunu her ayar sekmesi için yap.

Bir şey değişmedi hala aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı