Ekran kartı bozuk olan laptop

• Konuyu başlatan quNe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 12B

quNe

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Beyler başlıkta da belirttiğim gibi eski bir dizüstü bilgisayarım var fakat ekran kartı bozuk. 5-6 ay öncesinde bilgisayarcıya açılmadığı için götürmüştüm format falan atıp göndermişti ve oyunları sıkıntısız oynuyordum fakat ekran kartında sorun var demişti chipi mi yanmış ne. 1 hafta sonra ekran gelmemeye başladı aynı yere götürdüm ekran kartından kaynaklı demişti tamir edip vermişti.Şimdiye kadar bi sorun yaşamadım fakat 2 gün önce takılmalara başladı format attım ve artık ekran kartının sürücüsünü yüklediğimde mavi ekran hatası veriyor ve bilgisayar yeniden başlıyor. Nasıl çözebileceğimi bilen varsa yardım edebilir mi? ekran kartı değişimi falan mümkün müdür? Bu arada bilgisayarın markası HP g62

Lütfen tam modeli belirtir misin? Büyük ihtimal MXM portu yok. Yani ekran kartını değiştiremezsin.

Önemli değil.

Kızartma kartı. :)

Olur da lehimli ise ve makinayı gözden çıkardıysan anakartı da komple fırınlayabilirsin.
Üzerindeki herşeyi çıkartıp (anakartın :LOL:), önceden 150 derecede ısıtılmış fırının fişini çekip, anakartı soğuk ızgara üzerine koyup fırın kapağını kapat ve 6-7 dk bekletip al. Kendi Hp'me fırın uygulamam bu şekilde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı