Ekran kartı çip arızası

Perdasabi

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Garanti süresi dolmuş 7 yıllık bilgisayara sahiptim. Genelde oyun için açıyordu bizimki son zamanlarda mavi ekran sorunu veriyordu çöküyordu sistem. İyi bir bilgisayarcıya verdik. 3 gün sonra ekran kartına yazılım atacaklarını söylediler ardından 2 gün daha geçti aradılar ve ekran kartında chipset arızası olduğunu söylediler 450 TL tutacakmış kabul ettim.
Size soracağım şey şu eğer tamir olursa ve sistemi zorlamassak ne kadar süre daha gider bu laptop?
Sistemim;
Samsung laptop.
İşlemci: AMD A8 4500M Quad Core.
Ekran kartı: AMD HD 7640G+7600M çift ekran kartı.
RAM: 6 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir mavi ekran sorunu için bilgisayarcıya vermeseydiniz keşke. Kabul etmeseydiniz. Sorunun daha ekran kartından olup olmadığı belli değil. Mavi ekran için dump dosyalarını paylaşınız.

450 TL çok. O paraya chip değişimi yaptırırsın + chip parası.
İsil işlem uygulayıp verecekler sana büyük ihtimal. Güvenilir bir yere verdiysen reball yapıp verebilir. Bacaklarda soğuk lehim varsa veya oksitlenme varsa ondan olabiliyor. Kristal yapıda sorun varsa chip değişmeden düzelmiyor. Tekrar aynı duruma düşüyor.

Bilgisayar açılmıyordu mavi ekran sorunu veriyordu güvenli moddan veriyi kurtarıp verdim servise.
450 TL çok. O paraya chip değişimi yaptırırsın + chip parası.
İsil işlem uygulayıp verecekler sana büyük ihtimal. Güvenilir bir yere verdiysen reball yapıp verebilir. Bacaklarda soğuk lehim varsa veya oksitlenme varsa ondan olabiliyor. Kristal yapıda sorun varsa chip değişmeden düzelmiyor. Tekrar aynı duruma düşüyor.
Tek yapabileceğim şey beklemek şuanda ama haklısınız sanırım :(

Güvenli modda ekran kartı sürücüsünü silip açmayı deneseydiniz. Ekran kartında sorun olup olmadığını bile bilmiyorsunuz daha.

Bilgisayar açılmıyordu mavi ekran sorunu veriyordu güvenli moddan veriyi kurtarıp verdim servise.

Tek yapabileceğim şey beklemek şuanda ama haklısınız sanırım :(
İyi bir bilgisayarcıya verdiğinizi söylemiştiniz şimdi de servise verdiğinizi söylüyorsunuz. Hangisine verdiniz doğruyu söyleyin. @269184 çip arızası olduğuna hangi kanıdan vardınız?

Geri
Yukarı