Ekran kartı çöktükten sonra tüm oyunlarda 30 FPS veriyor

Valorant oynarken oyunu alta aldım, ekran kartı çöktü, PC resetlendi. Şimdi her oyunda 30FPS alıyorum. DDU ile driveri kaldırıp tekrar yükledim, güncelledim. Hala aynı. Ne yapmam gerek?

Eğer her oyunda sabit olarak 30FPS alıyorsanız FPS'iniz kitlenmiş olabilir.
-Öncelikle monitörün Hz değerinin 30'dan yüksek olduğundan emin olun. Ayarlardan kontrol edebilirsiniz.
-Girdiğiniz oyunlarda FPS kısıtlama ayarının kapalı eğer açıksa 30'dan fazla olduğundan emin olun.

Sizin fikriniz nedir hocam? İsterseniz biraz daha ayrıntı verin, tahmin etmesi zor oluyor da?
Sizce ben bir fikrim olduğunu belirtmiş miyim? Sadece verdiğiniz tavsiyenin yanlış olduğunu söyledim.
Sizin fikriniz nedir hocam? İsterseniz biraz daha ayrıntı verin, tahmin etmesi zor oluyor da?
Monitörün hz ayarı isterseniz 240 isterseniz 30 olsun FPS etkilenmez.

Sizce ben bir fikrim olduğunu belirtmiş miyim? Sadece verdiğiniz tavsiyenin yanlış olduğunu söyledim.

Monitörün Hz ayarı isterseniz 240 isterseniz 30 olsun FPS etkilenmez.

Arkadaş sanırsam sabit FPS alıyor. Ve eğer monitörün Hz ayarı 30'da kaldıysa bir de oyunlarda V-Sync kullanıyorsa böyle bir sorun olabilir.
Bana burada ahkam kesmeye çalışacağınıza çözüm üretin. Ne yazdığımı gayet iyi biliyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı