Ekran kartı Coil Whine sorunu

Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese hayırlı akşamlar,

Bugün ekran kartımdan tiz vızırtı sesleri gelmeye başladı. Genellikle yük altında oluyor. Garantiye göndermeyi en son çare olarak görüyorum. Bu sorunun çözümünü bilen var mı? Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese hayırlı akşamlar,

Bugün ekran kartımdan tiz vızırtı sesleri gelmeye başladı. Genellikle yük altında oluyor. Garantiye göndermeyi en son çare olarak görüyorum. Bu sorunun çözümünü bilen var mı? Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Çözümü yok. Performansa etkisi yok. Kafana takma keyfine bak.

Servis hiç bir şekilde bunu sorun olarak kabul etmez. Aslında ekran kartlarının %80 gibi bir diliminde bu sorun az yada çok var. Bazılarında abartı derecede tiz ses çıkartıyor, eğer sizin kartınız bu derece rahatsız etmiyor ise kafaya takmayın.

Cevaplarınız beni çok mutlu etti teşekkürler. Ben yine de kartın değişmesini talep etmiştim. Cevabı bekliyorum. Aldığım kart RX 5600XT Rog STRIX modeli. Kartı sessiz diye alıyorsun, sivrisinek sesi çıkarıyor. Bundan sinir bozucu bir şey yok.
Kartım ileride bu sorundan ötürü bozulma ihtimali var mıdır?

Cevaplarınız beni çok mutlu etti teşekkürler. Ben yine de kartın değişmesini talep etmiştim. Cevabı bekliyorum. Aldığım kart RX 5600XT Rog STRIX modeli. Kartı sessiz diye alıyorsun, sivrisinek sesi çıkarıyor. Bundan sinir bozucu bir şey yok.
Kartım ileride bu sorundan ötürü bozulma ihtimali var mıdır?
Eğer Coil Whine olduğundan emin iseniz, yok.

Merhaba bu ses artık oyun deneyimimin içine etmeye başladı. Sizce Coil Whine format ile düzelebilir mi?
Merhaba bu ses artık oyun deneyimimin içine etmeye başladı. Sizce Coil Whine format ile düzelebilir mi?
Arkadaşlar gerçekten bıktım artık her hafta sistemimde yeni sorun çıkıyor ya mavi ekran alıyorum ya bilgisayar açılmıyor şimdi de bu sorun çıktı. Yazılımsal düzeltilebilir mi?

AMD'nin sitesinden son optional sürücü yerine recommended sürücüyü yüklemeyi deneyin. Frekans düşürme veya voltaj arttırma yöntemleriyle kartın daha iyi çalışmasını sağlayarak mavi ekran gibi sorunları bir nebze azaltabilirsiniz ancak tamamen çözüleceğini düşünmüyorum. Tabi bunları sorunların ekran kartı yüzünden gerçekleştiğini düşünerek yazıyorum. Coil Whine sorununun çözümü maalesef yok. İade hakkınız varsa bir dakika düşünmeden Nvidia tarafına geçin.

Geri
Yukarı