Ekran kartı değişimi sonrası siyah ekran

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Eski ekran kartımı sökmeden önce DDU ile güvenli modda driverını kaldırıp bilgisayarı kapattım. Sonrasında yeni ekran kartını taktım. Bilgisayarı başlattığımda her şey çalışıyor ama ekran siyah kalıyor. Hiçbir şey yok ne BIOS ne no signal yazısı. Tamamen siyah ekran belli bir süre sonra monitör kendini kapatıyor. Kasa kendi halinde çalısmaya devam ediyor. BIOS pilini söküp bir süre bekleyip tekrar pili ve ekran kartını takıp açtım değişen bir şey olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
9400F işlemci, ASUS Prime anakart, 8+8 RAM, R7 370 ekran kartı. Çok saçma bir şekilde RAM'leri tek takınca çalışıyor, çift takınca açılmıyor. Halbuki RAM'lerde bir sorun yoktu.
Tek tek, slot slot RAM'leri tekrar takarak sonunda sistemi dual ram takılı olarak çalıştırabildim. Neden böyle bir sorunla karşılaştım anlamadım. Şu an başka bir hata veriyor. DDU ile güvenli modda tekrar driver sildim. AMD'nin resmi sitesinden en son kararlı sürüm driverı indirip kurdum. Oyuna girdiğimde belirli bir süre geçince oyun donuyor ve görsellerdeki hatayı alıyorum. Bazen hatada vermiyor donuk vaziyette bekliyor. Güç tuşuna basılı tutarak sistemi yeniden başlatıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20201203_042948.jpg
    IMG_20201203_042948.jpg
    555,9 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20201203_043004.jpg
    IMG_20201203_043004.jpg
    149,7 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:

Geri
Yukarı