Ekran kartı direnç patlaması

Muhammetynl0

Hectopat
Herkese selam iyi günler PowerColor AX6570 (AMD Radeon HD6570) ekran kartı kullanıyordum bütçe nedeniyle bu kartı aldım ve başka bir karta verecek param yok şu an için. Direnç patladı ama kart sorunsuz çalışıyor şu an için, daha sonra anakarta veya başka bir şeye sorun olur mu bu direnç patlaması?

Dosya Ekleri

• PXL_20220624_163608879.jpg
    PXL_20220624_163608879.jpg
    144,3 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
Direnç olmasının bir sebebi var.Geçen akımı düzenler.Kısa devre yapmasını engeller.Yani evet sorun olacak.Yangın çıkması gibi durumlara da hazırlık olmakta fayda var.

Herkese selam iyi günler PowerColor AX6570 (AMD Radeon HD6570) ekran kartı kullanıyordum bütçe nedeniyle bu kartı aldım ve başka bir karta verecek param yok şu an için. Direnç patladı ama kart sorunsuz çalışıyor şu an için, daha sonra anakarta veya başka bir şeye sorun olur mu bu direnç patlaması?

Direnç kartı korumak için gelebilecek aşırı akımları önler. Direnç patladıysa muhtemelen başka bir yerde problem vardır.

O zaman bu kartı kullanmasam iyi olacak.

Evet. Direnç patlamışakımın nasıl gideceğini kontrol eden bir devre elemanı eksilmiş. En iyi ihtimalle sistemini yakarsın. Hele bir de gece indirmeye bırakıyorsan bilgisayarı o yangın çıkmasına sebebiyet verebilir.

Palit 9800GT var ikinci elde DX10 kart Valorant ve ETS 2 açar mı? 256bit DDR3.

Öyle bir ekran kartını nereden buldun? Aşırı aşırı eski bir kart o.%99.99 ihtimalle de açmaz.
Böyle bir video var. Bak izle istersen bayağı bir şey oynatıyormuş aslında en düşük ayarlarda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı