Ekran kartı dolandırıcılığına dikkat

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Uncle Chaz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Bu aralar laptopumu satıp PC toplamaya karar verdim. Letgo, Gittigidiyor, Sahibinden gibi platformlarda GTX 1080 Ti ekran kartı bakınırken Sahibinden'de Zotac GTX 1080 Ti Amp! Extreme Core Edition ilanını gördüm. Fiyatı hem Türkiye hem de piyasa fiyatına göre uygun geldi. Satıcı ile görüşüp satış işini gerçekleştirmek için anlaşma yaptık. Satıcı Ankara'da olduğu için havale ve sonrasında kargo işine güvenemedim sonuçta 4700 TL para var işin içinde.
Ankara'da yaşayan bir arkadaşıma bu işi halletmesi için rica ettim ve geçen cumartesi arkadaşım satıcı ile buluştu. Asıl hikaye burada başlıyor. Arkadaşım sıfır ürün olarak nitelendirilen kutunun içine baktığı zaman aşağıdaki manzara ile karşılaştı. Kutunun için ekran kartı ile aynı boyutlarda ALÇI KALIP çıktı arkadaşlar. Satıcı arkadaş da arkadaşa göre gayet sahte bir şaşkınlık ifadesi gösterip beni telefonla aradı.

"Çok şanslısın az kalsın alçı gönderiyormuşum sana, eğer gelseymiş vicdan azabından ölürdüm. Kusura bakma, hakkını helal et" gibi bir konuşma yaptık. Gayet sakin bir şekilde sanki çok normalmiş, her 4 alışverişten birisinden alçı kalıp çıkıyormuş gibi sakin sakin konuştuktan sonra telefonu kapattı.

Demek istediğim babanızın oğlu olsa bile şehirlerarası havale + kargo türü alışverişlerinizde dikkatli olun. Satıcıya asla güvenmeyin, mümkünse orda yaşayan ve güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım isteyin. Umarım yardımcı olur size bu yazı. Herkese iyi alışverişler.

* Ankara'da ZOTAC GTX 1080 TI AMP! CORE EDITION ilanı için uyanık olun.
* Kartı almadım, onun yerine daha güvenilir bir siteden alışveriş yaptım.
* Satıcının ismini ve telefonunu öğrenmek isteyen varsa buradan bana yazın.

IMG-20180217-WA0002.jpg IMG-20180217-WA0003.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi ki arkadaşını göndermişsin abi, neredeyse 5000 TL, dile kolay. Satıcının ismini de yazabilir misin maksat herkes bilgilensin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı