Ekran Kartı Driver Güncellemesi Sonrası Ses Gitti

MertEren94

Hectopat
RX 570 ekran kartımı AMD Radeon'un kendi programından en güncel sürüm olan 20.5.1 sürümüne güncelledim. O güncellenirken Windows da güncellenmiş galiba. (Yeniden başlat ibaresi vardı.) Ben de sürücü kurulunca sistemi yeniden başlattım, açtığımda ses yoktu. Ne yapmalıyım?

a.JPG
aa.JPG
aaa.JPG
q.JPG
qq.JPG
qq.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile temizleyip tekrar yüklemenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca audio driver'ı da temizleyip tekrar yükleyin.
DDU ile Driver'ları silin ve tekrar yükleyin.
DDU ile sürücüyü kaldırıp AMD resmi sitesinden indirip tekrar kurun.
Tam olarak nasıl yapacağım o işlemi? AMD programından mı ya da internetten mi indirmeliyim? Hep AMD programı ile guncelledigim için pek bilmiyorum nasıl yapacağımı, manuel olarak sadece bios güncellendim.

Son düzenleme:
Bende AMD radeon (TM) R9 200 series var bu amd ye güncelleme geldi güncelledim ama ses gitti eski sürüme geri döndüm ses hala gelmedi yardım edicek varmı ya 21.1.1 sürümünü kullanıyorum şu an eski kullandığım sürüm 18.7.1'di

Aynı sorun bende de oldu. Aygıt yöneticisin > ses video ve oyun denetleyicisi > AMD High Definition Audio Device Driver'i yazılımıyla beraber kaldırıp pencerenin üst kısmında bulunan "Donanım değişiklerini tara" butonuna bas. Sorunun çözülmesi gerek. Şahsen benim sorunum bu şekilde çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı