Çözüldü Ekran Kartı Driverını Kurunca Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brksylmzz

Hectopat
Daha fazla  
AMD Radeon HD 7400M ekran kartı var. AMD sitesinden driver indiriyorum yüklerken sonlara doğru PC mavi ekran geliyor 100 kadar doluyor yeniden başlıyor. Güvenli modda driveri kaldırmazsam sürekli mavi ekran geliyor. Kaç gündür araştırıyorum ama çözemedim.

Minidump Dosyası

Son düzenleme:
Çözüm
Boşuna vaktinizi ve enerjinizi harcamayın. Sürücüsü kurulunca mavi ekran veren kart arızalıdır. Geçmiş olsun.

Sürücü, ekran kartını devreye sokan yazılımdır. Ekran kartınız devreye girince arızalı olduğu için mavi ekran hatası alıyorsunuz. Reballing ile çözülme ihtimali var. Ama reballing yapılan bir GPU aşırı ısınmadan aynı hatayı tekrarlayabilir, bilginiz olsun.
Büyük ihtimal Windows 10 kullanıyorsunuz. Bu eski kartların yeni işletim sistemlerine sürücü güncellemeleri yok. Eğer windows 10 uyumlu olan bir sürücü ise yayınlanan bir önceki sürümü indirip kurmanız taraftarıyım.

Büyük ihtimal Windows 10 kullanıyorsunuz. Bu eski kartların yeni işletim sistemlerine sürücü güncellemeleri yok. Eğer windows 10 uyumlu olan bir sürücü ise yayınlanan bir önceki sürümü indirip kurmanız taraftarıyım.

Win7 kullanıyorum.

Şu üç sürücüyü de deneyin. Hata alırsanız kart arızalı olabilir veya işletim sistemiyle alakalıdır.

Buradaki iki tanesini deneyin.
Aynı sorunu yaşatırsa bunu da deneyin.

Deniyorum.

Şu üç sürücüyü de deneyin. Hata alırsanız kart arızalı olabilir veya işletim sistemiyle alakalıdır.

Buradaki iki tanesini deneyin.
Aynı sorunu yaşatırsa bunu da deneyin.

Yok olmadı ekran kartı driverini yüklemiyo 3.de.

Güncell sorun hala devam ediyo.

Eski sürümünü yükledim oldu ama hata veriyor.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekranı çözdüm eski sürüm driver yükleyince oldu. Fakat şuan sağ tıklayınca "Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır" çıkmıyor.

Sorun hala devam ediyor.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşuna vaktinizi ve enerjinizi harcamayın. Sürücüsü kurulunca mavi ekran veren kart arızalıdır. Geçmiş olsun.

Sürücü, ekran kartını devreye sokan yazılımdır. Ekran kartınız devreye girince arızalı olduğu için mavi ekran hatası alıyorsunuz. Reballing ile çözülme ihtimali var. Ama reballing yapılan bir GPU aşırı ısınmadan aynı hatayı tekrarlayabilir, bilginiz olsun.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı