Ekran kartı fan sesini kafaya çok takmak

Cole McCree

Hectopat
Yeni bir PC topladım, fakat ekran kartım kronik sorunluymuş "Gigabyte GTX 1660 Super 6 GB Windforce OC Edition" fanlar dönmeye başlarken anlık bir ses geliyor. Garanti için yolladım fakat performansa hiç etkisi olmadığı için geri yolladılar. Sesi takmasam hiçbir problem yok PC'de ama iste fazla takıntılıyım. Sürekli kafama takılıyor bu gereksiz ses ve üstelik sadece fanlar dönmeye başlarken çıkıyor.

Aynısı ben kart aldığımda bana da oluyordu, muhtemelen eskiden de bu tip sesler vardı kasada fakat yeni kart alınca fazla odaklanmaya başlamıştım, şimdi deri pedli kulaklık aldım ve duymadığım için hiç etkilenmiyorum :D

Bir buçuk aydır yeni bilgisayarımla birlikteyim, ekran kartım ASUS ROG STRIX RTX 2060 ve o anlık gelen ses bende de oluyor. 0 db özelliğini ASUS'un kendi uygulaması üzerinden kapattım ve o ses sadece bilgisayar açılırken gelmeye başladı. Kapatabiliyorsanız kapatın, kapatamıyorsanız zaman geçtikçe alışacaksınızdır.

Bir buçuk aydır yeni bilgisayarımla birlikteyim, ekran kartım ASUS ROG STRIX RTX 2060 ve o anlık gelen ses bende de oluyor. 0 dB özelliğini ASUS'un kendi uygulaması üzerinden kapattım ve o ses sadece bilgisayar açılırken gelmeye başladı. Kapatabiliyorsanız kapatın, kapatamıyorsanız zaman geçtikçe alışacaksınızdır.

O 0dB nedir acaba?

0 dB özelliğiyle ekran kartı fanlarını 50-55 derecenin altındayken çalıştırmaz. Sizin de dediğiniz şey ya bilgisayar başındayken ekran kartının ısınıp fanlarını çalıştırması ya da bilgisayarı açarken oluşan ses.

Çalışmıyor zaten, sadece oyuna girerken fanlar çalışmaya başlıyor ve anlık ses çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı