Ekran kartı fanı bloğu kesmek

Kalem21

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Tuhaf bir konu biliyorum ancak ekran kartıma aldığım fan DVI girişine çarpıyor ve oturmuyor maalesef. Benim de aklıma o bloğu kesmek fikri geldi. Ne ile kesebilirim? Aşağıya fotoğrafını ekliyorum çarpan kısmın. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• P_20210528_224935_vHDR_Auto.jpg
    P_20210528_224935_vHDR_Auto.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 85
  • P_20210528_224905_vHDR_Auto.jpg
    P_20210528_224905_vHDR_Auto.jpg
    57,4 KB · Görüntüleme: 72
Kıl testere ile kesilebilir. Tanıdığınız tesisatçı falan varsa alıp kesebilirsiniz. Öncesinde keseceğiniz yeri güzelce çizin. Soğutma konusunda bir fark olup olmayacağını ise bilmiyorum.

Edit: @Kalem21 hocam bir de mengene veya işkence ile tutturursanız(zarar görmemesi için tutturulan kısım yumuşak bir şeyle güzelce sarılmalıdır) daha başarılı bir kesim elde edersiniz.

Kesmek yerine uygun ölçülerde ve kalınlıkta bakır plaka kesip çip ve soğutucunun arasına koyabilirsin. Bakır plaka edinmek zor olursa bakır boru alıp onu uzunlamasına kesip ezerek plaka elde edebilirsin.

Biz de canavar taşı , taşlama motoru yada bleyiz derler evde böyle birşey varmı ? Var olsa dahi kesme taşı değil de taşlama taşı ile yapılabilir , kesme taşı ince olduğu için 3000 , 4000 devir de vurunca bloğun bütün yapraklarını eyer , taşlama taşı ile yapılabilir yaprakların arası düz eye ile temizlenir . Her bir yaprak arasına karton yada ince tahta yerleştirerek yapmak egilmeyi önleyecektir .

DVI kısmı karta ne ile ekli? Vida vs olsa çıkarırdın. Saç kurutma makinası kullanarak ısıtmayı ve ayırmayı denedin mi?

Kesmeden cırt bantlarla da belki sorunu çözebilirsin.

Arkadaşlar selam. Tuhaf bir konu biliyorum ancak ekran kartıma aldığım fan DVI girişine çarpıyor ve oturmuyor maalesef. Benim de aklıma o bloğu kesmek fikri geldi. Ne ile kesebilirim? Aşağıya fotoğrafını ekliyorum çarpan kısmın. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Kararlıysan sprial ile dene, ama kesmeni önermem.

Geri
Yukarı