Ekran kartı fanı için yağ nereye koyulur?

Entropy

Hectopat
Merhaba, bende gt 730 adlı ekran kartı var. Bu ekran kartının siyah bir fanı var. Ben bu fanın alt tarafındaki etiketi çıkardım ve çeşitli şeyler var. Bu kısımda çeşitli devreler görüyorum. Yağı nereye koymam lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_0770.JPG
    IMG_0770.JPG
    85,8 KB · Görüntüleme: 291
Son düzenleme:
Merhaba, bende gt 730 adlı ekran kartı var. Bu ekran kartının siyah bir fanı var. Ben bu fanın alt tarafındaki etiketi çıkardım ve çeşitli şeyler var. Bu kısımda çeşitli devreler görüyorum. Yağı nereye koymam lazım?
Fan yağlama fanın içinde dönmesini sağlayan bilyeye yapılır. Siz yanlış yere bakıyorsunuz. Devreye yağ dökmeyin sakın.

Dökmedim, videolarda fan ile motoru ayırılıyorlardı. Bende denediğimde çıkmakta zorlanıyor, bende çıkarmıyorum kırılmasın diye. Zorlamam mı lazım?

Orayı kaldırmanıza hiç gerek yoktu, ve sakın oraya dökmeyin.
Fan yapraklarıyla gövdeyi birleştiren metal çubuğun olduğu yere 3 damla damlatın. Yeterli olur.

Hocam siz en iyisi yapmayın. Çünkü o kart zarar görürse direk ekran kartını çöpe atabilirsiniz. Uygun fanı bulmak biraz zor olabilir. Sakın zorlamayın. İnce bir kart kendisi. Tak diye gider ortadan 2 ye.

Hocam siz en iyisi yapmayın. Çünkü o kart zarar görürse direk ekran kartını çöpe atabilirsiniz. Uygun fanı bulmak biraz zor olabilir. Sakın zorlamayın. İnce bir kart kendisi. Tak diye gider ortadan 2 ye.
O zaman en iyisi bilgisayarcıya göndermek olacak gibi.
Yan taraftan bir resim çekip paylaşırsanız, işaretleyerek göstermeye çalışırım.
Durum bu.
Bir şey yapayım mı?

Durum bu.
Bir şey yapayım mı?
Cevap?

Durum bu.
Bir şey yapayım mı?

Cevap?
Arayı açmaya çalışınca arada metalimsi bir şey görünüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_0771.JPG
    IMG_0771.JPG
    70,1 KB · Görüntüleme: 227
Son düzenleme:

Geri
Yukarı