Ekran kartı fanından gelen cızırtı

Can_T

Hectopat
Ekran kartının fanından tiz bir cızırtı sesi geliyor. Ağır oyunlarda daha da artıyor. Elimle durdurunca ses gidiyor veya kartın ısı düşüp fanlar ne zaman dursa ses de kesiliyor. Coil Whine'dan şüpheleniyorum ama fanlardan gelmesi de farklı bir soru işareti bırakıyor aklımda. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayar ilk açıldığında fanlar bir son hız döner sonra yavaşlar. Büyük ihtimalle sesi ilk bu esnada duyuyorsun. Ekran kartı fan hızını manuel olarak alçaltıp yükselttiğinde bu ses nasıl? MSI Afterburner ile deneyebilirsin örneğin.

Benim de aynı sorun var başlarda ses çıkıyor bayağı (cızırtı sesi) daha sonralardan geçse de bugün çalıştırdığımda AMD çalışmayı durdurdu vb. bildirimi aldım PC'den, sonra kapattım. Bundan bir sorun olur mu? Cevaplarsanız sevinirim.
Bilgisayar ilk açıldığında fanlar bir son hız döner sonra yavaşlar. Büyük ihtimalle sesi ilk bu esnada duyuyorsun. Ekran kartı fan hızını manuel olarak alçaltıp yükselttiğinde bu ses nasıl? MSI Afterburner ile deneyebilirsin örneğin.
Benimde aynı sorun var başlarda ses çıkıyor baya (cızırtı sesi) daha sonralardan geçsede bugün çalıştırdığımda AMD çalışmayı durdurdu vb. Bildirimi aldım PC den, sonra kapattım. Bundan bi sorun olur mu? Cevaplarsanız sevinirim

Ekran kartlarında bobin sesi mutlaka gelir. Bu sesin seviyesi ekran kartının kalitesine bağlı olarak çok veya az olur. Yani aldırmayın o kadar yokmuş gibi davranın. Benim ekran kartımdan da çok az geliyor ama ben o sese aldırmıyorum aksine mutlu oluyorum senfoni gibi dinliyorum bazen siz de öyle yapın. Yoksa diğer türlü adamın sinirini fena bozar.

Yeni konular

Geri
Yukarı