Ekran kartı fanından sürtme sesi geliyor

TALHA MERT

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartımdan söyle bir ses çıkmakta:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanki fanlar bir şeye sürtüyormuş gibi bir ses geliyor. Önceden de vardı fakat fazla etkili değildi. Fanların balansı bozulmuş olabilir mi? Veya başka bir şey.
Fan yüzdesi: %60

Not: Coil Whine değil ve altındaki fandan bu ses gelmiyor.

Ekran kartım: Gigabyte Rx570 Gaming MI 4GB

Fanınıza kablo vs birşey sürtüyor olablir mi.?Söküp kontrol ettiniz mi ekran kartınızı.Garantisi varsa gönderin garantiye yoksa bilgisayarcıya götürebilirsiniz elinizden geliyorsa sökün soğutma bloğundan, temizleyin fanlarınızı.fanınızı yağlayabilirsiniz.

Fanınıza kablo vs bir şey sürtüyor olabilir mi? Söküp kontrol ettiniz mi ekran kartınızı. Garantisi varsa gönderin garantiye yoksa bilgisayarcıya götürebilirsiniz elinizden geliyorsa sökün soğutma bloğundan, temizleyin fanlarınızı. Fanınızı yağlayabilirsiniz.

Kartın garantisi mevcut. Herhangi bir kablo sürtmüyor kontrol ettim. Muhtemelen garantiye göndereceğim.

Arkadaşlar ekran kartımdan söyle bir ses çıkmakta:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanki fanlar bir şeye sürtüyormuş gibi bir ses geliyor. Önceden de vardı fakat fazla etkili değildi. Fanların balansı bozulmuş olabilir mi? Veya başka bir şey.
Fan yüzdesi: %60

Not: Coil Whine değil ve altındaki fandan bu ses gelmiyor.

Ekran kartım: Gigabyte Rx570 Gaming MI 4GB
Son durum nedir? Garantiye gönderdiniz mi? Kendi imkanlarınızla mı sorunu çözdünüz? Bilgilendirirseniz seviniriz.

Yoğunluktan ötürü hala gönderemedim sorun devam etmekte. Giderse 2-3 hafta dönmez diye yollamadım boş bir vakitte yollayacağım. 3yıl garantisi var 1. senesini tamamladı.

Arkadaşlar bende de tıpatıp aynı sorun var hatta aynı kart sanırım, fanları söküp ekran kartına oturdugu yuvarlark yerin altına kredi kartından parça keserek fanları biraz yükseltin. Bu fan sürtme sesini kesiyor. Kendim böyle kullanıyorum hatta sıcaklık değerlerinde 2-3 derece düşüş gördüm.

Geri
Yukarı