Ekran Kartı fanları boştayken çalışıyor

Mesela Yani

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar RX570 ekran kartım var ama oyun falan oynamazken fanlar kendi kendine çalışıyor. Kullanım %0 gösteriyor görev yöneticisi ama fanlarını kendisi çalıştırıyor. Bunun sebebi nedir sizce? Ben sıcaklardan olabileceğini düşündüm. İstanbul'da yaşıyorum(Ümraniye) 34 derece hava var burada ben sıcaklıktan dolayı olacağını düşünüyorum, sizin fikirleriniz nelerdir?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 259
MSI Afterburner programı açıkken fanlarınız otomatik çalışır. Ben de öyle.
Ben daha yeni yükledim sizin mesajınızı görünce. Arada bir duruyor tekrar çalıştırıyor fanları kendi kendine. Geceleri yapmıyor bunu. Dediğim gibi bence sıcaklıktan dolayı çünkü gece 23 24 derece oluyor hava onda da çalışmıyor fanlar kendi kendine.

Ben daha yeni yükledim sizin mesajınızı görünce. Arada bir duruyor tekrar çalıştırıyor fanları kendi kendine. Geceleri yapmıyor bunu. Dediğim gibi bence sıcaklıktan dolayı çünkü gece 23 24 derece oluyor hava onda da çalışmıyor fanlar kendi kendine.

Tabi, belirli bir sıcaklığı geçince fanlar döner ben yeni ayıktım. Kullanım %0 olsa dahi ekran kartın ısınıyorsa fanlar döner.
Ben NVIDIA kullanıyorum kendi uygulamasında fan sıcaklık ayarı var mesela. 60 dereceyi geçince dönmeye başlıyor. Sizin de kendi ekran kartı uygulamanıza bir göz atmanızı öneririm.

Tabi, belirli bir sıcaklığı geçince fanlar döner ben yeni ayıktım. Kullanım %0 olsa dahi ekran kartın ısınıyorsa fanlar döner.
Ben NVIDIA kullanıyorum kendi uygulamasında fan sıcaklık ayarı var mesela. 60 dereceyi geçince dönmeye başlıyor. Sizin de kendi ekran kartı uygulamanıza bir göz atmanızı öneririm.
benimki önceden 55 60 civarı fanları açıyordu şuan boşta 45 derece fakat %53 fan hızı var nasıl düzeltebilirim

Tabii, belirli bir sıcaklığı geçince fanlar döner ben yeni ayıktım. Kullanım %0 olsa dahi ekran kartın ısınıyorsa fanlar döner.

Merhaba konuyu hortladım.

O dediğiniz ayar nerede acaba bulamadım da.

Yeni konular

Geri
Yukarı