Ekran kartı fanları sürekli açık tutulmalı mı?

O biraz da sizin kasanızdaki hava sirkülasyonu ile alakalı hocam. Bana sorarsanız yüksek değer boşta 50 dereceler. Ancak kart için bir sorun değil. Her şey yolunda görünüyor. :)

Kasanızın hava akışını ve kablolamasını gözden geçirebilirsiniz. Havalar da ısındı geçtiğimiz aylara oranla sıcak çalışması normal bilgisayarların. :)

Fotoğraf atım açtığım bir ayarın zararı dokunmaz değil mi?

O açtığınız ayar özel fan ayarı MSI Afterburner ayarlardan ayarlayabilirsiniz. Tavsiyem stock ayarda bırakmanız ekran kartı sıcaklığa göre fan hızını kendi ayarlar.

Ya sıcaklık değeri 60 da bir şey olmaz onda okeyim stabil bir değer fakat sürekli açıp kapatıyor kendini sıcaklık değerleri 60'dan 57 düşüyor kapatıyor hemen çıkıyor açıyor bundan korkuyorum biraz da sürekli açılıp kapanıyor.

Ya sıcaklık değeri 60 da bir şey olmaz onda okeyim stabil bir değer fakat sürekli açıp kapatıyor kendini sıcaklık değerleri 60'dan 57 düşüyor kapatıyor hemen çıkıyor açıyor bundan korkuyorum biraz da sürekli açılıp kapanıyor.

Ekran kartınızın tam modeli nedir, ne kadardır bakımı yapılmıyor? Özel fan ayarı yapabilirsiniz, aynı sorunu bende yaşıyordum özel fan ayarı ile 60 dereceden sonra fanları yavaş yavaş açıyor. MSI Afterburner üzerinden ayarlara girin fan sekmesine basın ve tik varsa tikleyin aşağıdakine benzer bir ayar yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-07-03-13-05-02-817_com.google.chromeremotedesktop.jpg
    Screenshot_2022-07-03-13-05-02-817_com.google.chromeremotedesktop.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 9
Böyle okey midir kendim yaptım.

Eki Görüntüle 1439746

Yanlış yapmışım değiştirdim.

Eki Görüntüle 1439747

Kartınız boşta fanlar durmuş halinde 60-65 derecenin üstüne çıkmıyorsa 60-65 dereceden sonra fanlar çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. 90 derecede %100 yapmışsınız tavsiyem onu 80'den sonra %100 yapın. Oradaki kareler dışında çizgilere basarsanız birkaç tane daha oluşuyor daha detaylı ayar yapabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı