Ekran kartı fanlarım 1 saniye dönüp duruyor

Polladeruc

Hectopat
Ekran kartı fanlarım 1 saniye dönüp duruyor, dün PUBG girerken ekranım siyah oldu, bilgisayarı yeniden başlatınca ekranımda yeşil pembe pixelden oluşan şeritler vardı, bilgisayar sadece güvenli modda açılıyordu.
Kasayı açıp ekran kartına baktım fanları 1 saniye dönüp duruyor ve ekran kartı 142 dereceyi gördü, fanlarını çıkarıp termal macununu yeniledim ve geri taktım ama sonuç değişmedi. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı fanlarınız bozulmuş olmalı. Teknik bir ekibin bakması doğru olur.
Elinizden geliyorsa fan çıkışlarına harici bir başka fan bağlamayı deneyip, sorunun ekran kartından mı?, bağlantı noktasındanmı ? ya da fan dan mı olduğunu anlamanız gerekmekte.
Ayrıca bu derece yüksek ısıda çekirdeğin sağlam kalma ihtimalinin düşük olduğunu zannediyorum.

Ekran kartı fanlarınız bozulmuş olmalı. Teknik bir ekibin bakması doğru olur.
Elinizden geliyorsa fan çıkışlarına harici bir başka fan bağlamayı deneyip, sorunun ekran kartından mı?, bağlantı noktasındanmı ? ya da fan dan mı olduğunu anlamanız gerekmekte.
Ayrıca bu derece yüksek ısıda çekirdeğin sağlam kalma ihtimalinin düşük olduğunu zannediyorum.
Yeni ekran kartı alıp taktım gayet sorunsuz bir şekilde bilgisayar açılıyor belki sorun yazılımdandır diye formatta attım sonra her şeyi aygıt yöneticisinden tek tek güncelledim ve steam indirdim steame girince bilgisayarın her yeri pixel pixel oldu ve kapandı . Biraz bekledikten sonra geri açtım steame girmediğim sürece bilgisayarda sorun çıkmıyor fakat steam açınca bilgisayar donuyor .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı