Ekran kartı fiyatları artar mı?

Yosemite Sam

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Amasya Geydoğan
Daha fazla  
Sahibinden'de görüyorum çok fazla rig satışa çıkarılmış. Sanırsam Ethereum 2.0 ile ilgili. Bu şekilde giderse Temmuz'da kademeli olarak fiyatların düşüceğini düşünüyorum (2.el). Sizce ne olur durum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum şubatta sistem topladım. Herkes nisanda düzelecek diyordu. Martta 1300'e sıfır 1050 Ti kart bulup yapıştım. Bekleyenler hala bekliyor. 2 ayda bitirmediğim oyun kalmadı :)
2.el piyasası ucuz ekran kartlar ile dolu olacak gibi seziyorum. Ama muhtemelen çoğu yarı ömürlü mining yapılmış ekran kartları olacak olacak.
İnşallah.

Ocak ayında nisan mayıs aylarında düşüşün başlayacağını düşünüyodum ama artık yıl sonuna kadar zor diyorum ben. Ama her şey normale döndüğünde bir alana bir bedava ekran kartları görmemiz çok olası.

Sahibinden'de görüyorum çok fazla rig satışa çıkarılmış. Sanırsam Ethereum 2.0 ile ilgili. Bu şekilde giderse Temmuz'da kademeli olarak fiyatların düşüceğini düşünüyorum (2.el). Sizce ne olur durum?

Düşer diye tahmin ediyorum.
Ama çok fazla problem çıkacak bu da forma yansıyıcaktır.
Aylardır mining yapılmış kartlar temizlenerek piyasa da kaynıyıcak insanlar dolandırılıcak. :(

Muhtemelen düşük ekran kartlarının piyasası azalır diğerleride yükselir veya az bir oynama yapar diye düşünüyorum.

Düşer diye tahmin ediyorum.
Ama çok fazla problem çıkacak bu da forma yansıyıcaktır.
Aylardır mining yapılmış kartlar temizlenerek piyasa da kaynıyıcak insanlar dolandırılıcak. :(
Çok düşük sıcaklıklarda çalışan kartlar bulabilirsek cidden harika olur tabiki onun içinde güvenilir yerlerden almak gerek modlanmamış kart alıp garantiside olduğu sürece harika olacaktır oyuncular için.

Son düzenleme:
Çok yüksek sıcaklıklarda çalışan kartlar bulabilirsek cidden harika olur tabii ki onun içinde güvenilir yerlerden almak gerek modlanmamış kart alıp garantiside olduğu sürece harika olacaktır oyuncular için.

Emin olun bu dediğiniz çok çok zor. Modlanmamış kart kalmamıştır bildiğiniz üzere bizler biraz aç gözlü olduğumuz için köklemişlerdir her şeyi daha çok kazanç için. O yüzden ben pek sıcak bakmıyorum. Zaten bu sebepten laptop aldım. :(

İkinci elde alım-satım bu yaz çok artacaktır diye düşünüyorum. Fakat @Mehmet Avci hocamın da dediği gibi, bir çok problemi beraberinde getirecek. "Sadece mining yapıldı" diye arızalı kart verip, alıcı sorunla karşılaşınca "Zaten mining yapılmıştı ne bekliyorsun ki" diye cevap veren satıcı bile olacaktır. Sadece miningciler değil, dolandırıcı ve arızalı kartı "mining çıkması" diye kakalamaya çalışanlar olacak.

Geri
Yukarı