Ekran kartı fiyatları daha ne kadar düşer?

Şu an sistem toplamaya çalışıyorum 1-1.5 hafta içerisinde tekrardan alışveriş yapacağım ve iki seçenek arasında kaldım.

1 - Mönitör, Bellekler, Sıvı Soğutucu, Masa gibi şeyleri almak ve geriye sadece Ekran kartının kalması ( ayrıca sistemimi açabilecek duruma gelip test edebileceğim )

2- Ekran kartını satın almak ama henüz bellek ve soğutucum olmayacağı için sistemi açamayıp testlerini yapamamak

Siz olsanız hangi seçeneğini seçerdiniz ?
İşlemci ekran kartı monitör gibi pahalı parçaları aradan çıkardıktan sonra gerisi kolay hocam bu parçaların fiyatları çok oynak ve her almadığın gün pişman olursun.

Şu an sistem toplamaya çalışıyorum 1-1.5 hafta içerisinde tekrardan alışveriş yapacağım ve iki seçenek arasında kaldım.

1 - monitör, bellekler, sıvı soğutucu, masa gibi şeyleri almak ve geriye sadece ekran kartının kalması ( ayrıca sistemimi açabilecek duruma gelip test edebileceğim )

2- ekran kartını satın almak ama henüz bellek ve soğutucum olmayacağı için sistemi açamayıp testlerini yapamamak.

Siz olsanız hangi seçeneğini seçerdiniz?

Ben sana bir anımı anlatayım. 1 buçuk yil kadar önce askerdeydim donmeme 7 ay falan kalmıştı masaüstü bi sistem topladım 11k TL değerinde sonra almaktan vazgeçtim Kıbrıs'ta olduğum ve PC'yi alırsam eve gideceği sağlamlığını test edemeyeceğim için. 7 ay sonra askerliğimi bitirdiğimde sadece ekran kartı komple sistem parası olmuştu. RTX 2060 Super gibi bir karttı yanlış hatırlamıyorsam. Şu an GTX 1650'li notebook kullanıyorum 🙂 söyleyeceklerim bu kadar teşekkürler…

Hocam ben kararsız kaldım kusura bakmayın.
Haklısınız ben de çok kararsız kaldım. Aldığım ürünlerin iade/değişim süresi bitmeden sistemi açıp test etmem lazım gibi hissediyorum bir yandan da daha önceden belirlediğim bütçeyle şu an çok daha iyi ekran kartı alabileceğim için onu da almak istiyorum fakat ekran kartını aldığım takdirde 1 ay daha bekleyeceğim o sırada sistemi açıp kullanmaya başlayamayacağım.

Haklısınız ben de çok kararsız kaldım. Aldığım ürünlerin iade/değişim süresi bitmeden sistemi açıp test etmem lazım gibi hissediyorum bir yandan da daha önceden belirlediğim bütçeyle şu an çok daha iyi ekran kartı alabileceğim için onu da almak istiyorum fakat ekran kartını aldığım takdirde 1 ay daha bekleyeceğim o sırada sistemi açıp kullanmaya başlayamayacağım.

Hocam bazı ekran kartlarının en fazla girdiği indirimlere bakın zaten yaz ayındayız illaki yaz indirimi olarak tekrar girerler indirime.

Hocam bazı ekran kartlarının en fazla girdiği indirimlere bakın zaten yaz ayındayız illaki yaz indirimi olarak tekrar girerler indirime.
Umarım dediğiniz gibi olur. Gönlüm şu an için sistemi açılabilir hale getirip ekran kartını alana kadar Intel UHD 770 ile devam etmek. Eğer fiyatlar şu an gibi düşük olmazsa aynı bütçeyle RTX 3080 almayı düşünüyorum eğer mevcut indirimler devam ederse RTX 3080Tİ düşünüyorum.

İşlemci ekran kartı monitör gibi pahalı parçaları aradan çıkardıktan sonra gerisi kolay hocam bu parçaların fiyatları çok oynak ve her almadığın gün pişman olursun.
Evet haklısınız bir yandan daha önce aldığım ürünlerin iade etme sürelerinin sonuna doğru yaklaştığım için ya aldığım ürünlerde bir sorun varsa da ben test edemediğim için bilmiyorsam diye bir tedirginlik oluşuyor.

Umarım dediğiniz gibi olur. Gönlüm şu an için sistemi açılabilir hale getirip ekran kartını alana kadar Intel UHD 770 ile devam etmek. Eğer fiyatlar şu an gibi düşük olmazsa aynı bütçeyle RTX 3080 almayı düşünüyorum eğer mevcut indirimler devam ederse RTX 3080 Ti düşünüyorum.

Evet haklısınız bir yandan daha önce aldığım ürünlerin iade etme sürelerinin sonuna doğru yaklaştığım için ya aldığım ürünlerde bir sorun varsa da ben test edemediğim için bilmiyorsam diye bir tedirginlik oluşuyor.

Bence de biraz sabır ederseniz değecek bir sistem olur sizin için.

Yazılım geliştirmek, oyun oynamak, eğlence gibi yapabileceğim her alanda bir şeyler yapabilmek.
Anladım kullanmayı planladığınız uygumalar, oyunlar için hangisi önemliyse onu alın. İşlemci mi bellek mi ekran kartı mı? Bir de şunu söyleyeyim Steam istitastiklerine bakarsanız çoğu oyuncu hala eski kartları kullanıyor yani oyun stüdyoları 3090'a özel oyun geliştiremez. Eski kartlara optimize etmeleri lazım. Vr harici 3090, 3080 vsler oyun için fazla. 3d, video kurgu gibi işler harici pek lazım değil. Bence tabi.

Anladım kullanmayı planladığınız uygumalar, oyunlar için hangisi önemliyse onu alın. İşlemci mi bellek mi ekran kartı mı? Bir de şunu söyleyeyim Steam istitastiklerine bakarsanız çoğu oyuncu hala eski kartları kullanıyor yani oyun stüdyoları 3090'a özel oyun geliştiremez. Eski kartlara optimize etmeleri lazım. Vr harici 3090, 3080 vsler oyun için fazla. 3d, video kurgu gibi işler harici pek lazım değil. Bence tabi.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı