Ekran kartı fiyatları düşer mi?

Arkadaşlar peki hangi serinin fiyatı daha çok düşer sizce. GTX mi yoksa RX mı? Bu arada en çok mining için kullanılan kartlar hangi seri?

Ben geçen sene RX 5700XT almıştım. Sıfır 3.050TL'ye. Tekrar hiç bu fiyata veya altına düştüğünü görmedim, hep arttı. Şu anda mining olayına fiyatı 3 katına çıktı. Mining olayı bitti, kart stokları da arttı diyelim. Sizce 3 binli seviyelere inme ihtimali var mı? Siz düşünün cevap verin :)

Mining olayı asla bitmeyecek.
Bitcoin 1 TL olsun diyenleri gördükçe gülüyorum.
1 Bitcoin: 33.393 $
1 Bitcoin: 248.580 ₺
1 TL olsun diyenler gerçekten yorum yapmak için yorum yapıyor.
Fiyatları yazıyorum ki mantıklı konuşsunlar, hayal satmayı bırakın artık insanlara.
Şu an popüler olan maden Ethereum
1 Ethereum: 9.940 ₺
Bu Ethereum batsa bile altcoinler bile artıyor, hazır sistemi olan rig sahipleri asla zarar etmez.
Zarar edecek, ettirecek olan siz hayal satıp insanları beklemeye yönlendiren kişilerdir.
Bkz. İlk 3080 fiyatı; 8999
Yorumlar bekleyin fiyat düşecek bla bla bla
Güncel 3080 fiyatı:14.000 TL o da en dandik giriş modelleri. :)
Hayal satanlar, düşecek diyenler 4 aydır kartlar cidden düşmüş. Bilgi sahibi olmadan fikir sahiplerine selamlar.
Hep diyorum;
Kar etmek isteyen kart acelesi ihtiyacı olmayan fırsat bulmuşken satsın kâr etsin.
Kart almak isteyenler üçe beşe bakmasın temiz veya sıfır buluyorsa alsın.
Ülkece hayaller kurmayı çok seviyoruz.
Virüs çıktığında bekleyin aşı bulununca ARAÇ fiyatları düşer diyen koca koca amcalar vardı sanıyorum ki ekran kartıda bekleyin düşer diyenler bu amcaların evlatları :)
Babadan oğula nesil mantığı ☺️
Yazdıklarım tavsiyedir.
Bu fiyat artışındaki dönem içinde ciddi kârdayım.
Ticaretime bakıyorum ve kimse babamın oğlu değil kazandığım paraya bakan biriyim.
Memleketi ben mi kurtaracağım?
Uzar gider neyse.

Hayır ticaret böyle işler.
Senin elinde 100 tane ürün var. Sen bunları 2000 TL'ye aldın.
Ama şu anda 6000 TL'ye almak isteyende 200 kişi var.
Ne yaparsın?

Hocam boşuna nefesini tüketme bu tipler çekemediğinden böyleler. Dediğin senaryoda bu veya buna benzer kişiler olsa senden daha pahalı fiyata satarlar.
Ne takıyorsun dediklerini, adını fırsatçı koymuşlar bu işin. Üretmediğimiz arabaya %300 ÖTV alan devletin birer vatandaşı olduğunu unutuyor herkes :)

Mining gelirleri yakında düşer çünkü piyasaya çok fazla yeni üretici girdi, üretici sayısı arttıkça kazanılan gelir düşüyor. Yine de pandemi bitmeden kart fiyatlarının düşmesi zor gibi.

Şimdiden RIG'leri satmaya başlayanlar var çünkü geçen haftaya göre ciddi bir düşüş var. Her mining furyasında 30-40 bin TL bütçe ile hemen işe koyulup 1 hafta sonra gelirler düşünce ellerindeki kartları satmaya çalışanlar oluyor. AMD RIG ise büyük zarar ediyorlar.

AMD ring nasıl zarar ettiriyor anlamadım, kazımda GTX1080'den sonra hemen RX580 geliyor hem daha az harcıyor hem de aralarında fark 0.5 dolar civarında idi.

AMD ring nasıl zarar ettiriyor anlamadım, kazımda GTX1080'den sonra hemen RX580 geliyor hem daha az harcıyor hem de aralarında fark 0.5 dolar civarında idi.
Daha az harcamıyor, tek bir algoritma kazıyor ETH ve altcoinleri, NVDIA ile bütün algoritmaları kullanabilirsin. AMD kartlar ikinci elde de zor satılıyor, mining gelirleri düşünce fiyatı %60 düşüyor.

Hangi kazım 100'lerce algoritma var? 1080'in RX 580'e fark attığı algoritmalar var. AMD ile sadece ETH kazarsın, BTC ve alt coinlerinde performansı düşük.

Dosya Ekleri

• m1.PNG
    m1.PNG
    41,5 KB · Görüntüleme: 62
  • m2.PNG
    m2.PNG
    45,4 KB · Görüntüleme: 66
Daha az harcamıyor, tek bir algoritma kazıyor ETH ve altcoinleri, NVDIA ile bütün algoritmaları kullanabilirsin. AMD kartlar ikinci elde de zor satılıyor, mining gelirleri düşünce fiyatı %60 düşüyor.

Hangi kazım 100'lerce algoritma var? 1080'in RX 580'e fark attığı algoritmalar var. AMD ile sadece ETH kazarsın, BTC ve alt coinlerinde performansı düşük.
Zaten şu an her 10 kişiden 8’i ethereum kasmıyor mu?

Fiyatları yazıyorum ki mantıklı konuşsunlar, hayal satmayı bırakın artık insanlara.

Şu an popüler olan maden Ethereum.

Bu Ethereum batsa bile altcoinler bile artıyor, hazır sistemi olan rig sahipleri asla zarar etmez.
Zarar edecek, ettirecek olan siz hayal satıp insanları beklemeye yönlendiren kişilerdir.
Bkz. İlk 3080 fiyatı; 8999.
Yorumlar bekleyin fiyat düşecek bla bla bla.
hayal satanlar, düşecek diyenler 4 aydır kartlar cidden düşmüş. Bilgi sahibi olmadan fikir sahiplerine selamlar.

Hep diyorum;
Kar etmek isteyen kart acelesi ihtiyacı olmayan fırsat bulmuşken satsın kâr etsin.

Virüs çıktığında bekleyin aşı bulununca araç fiyatları düşer diyen koca koca amcalar vardı sanıyorum ki ekran kartıda bekleyin düşer diyenler bu amcaların evlatları :)
babadan oğula nesil mantığı ☺️

Yazdıklarım tavsiyedir.
Bu fiyat artışında ki dönem içinde ciddi kârdayım.
Ticaretime bakıyorum ve kimse babamın oğlu değil kazandığım paraya bakan biriyim.
Memleketi ben mi kurtaracağım.
Uzar gider neyse.

Hocam boşuna nefesini tüketme bu tipler çekemediğinden böyleler. Dediğin senaryoda bu veya buna benzer kişiler olsa senden daha pahalı fiyata satarlar.
Ne takıyorsun dediklerini, adını fırsatçı koymuşlar bu işin. Üretmediğimiz arabaya %300 ÖTV alan devletin birer vatandaşı olduğunu unutuyor herk.

Şu an popüler olan maden Ethereum.

Bkz. İlk 3080 fiyatı; 8999.
Yorumlar bekleyin fiyat düşecek bla bla bla.
hayal satanlar, düşecek diyenler 4 aydır kartlar cidden düşmüş. Bilgi sahibi olmadan fikir sahiplerine selamlar.

Hep diyorum;

Virüs çıktığında bekleyin aşı bulununca araç fiyatları düşer diyen koca koca amcalar vardı sanıyorum ki ekran kartıda bekleyin düşer diyenler bu amcaların evlatları :)
babadan oğula nesil mantığı ☺️

Yazdıklarım tavsiyedir.
Bu fiyat artışında ki dönem içinde ciddi kârdayım.
Memleketi ben mi kurtaracağım.
Uzar gider neyse.

Ne takıyorsun dediklerini, adını fırsatçı koymuşlar bu işin. Üretmediğimiz arabaya %300 ÖTV alan devletin birer vatandaşı olduğunu unutuyor herkes :)

Birader vergisi yapımı falanı falanı Max 1000 1500 eden bir ekran kartının sırf talep çok diye artmasını saçma buluyorum ben. Evet vergi konusu ne kadar saçma ise bu fiyatların bu derece yükselmesi de saçma. Sen burada kimi tanıyorsunda pahalı satıcaklarmış. Fırsatçı derken ekran kartını satan kişilerden ve vergilerden bahsediyorum. Ve senin gibi en ufak şeyde kuduran yok çekememezlikmiş hemen aklında kurguladığı bu tipler dediği kalıba sokan toxic bir insansın.İnsanın insana karşı görüş özgürlüğü kalmamış ya laflara bak adamın.

Yeni konular

Geri
Yukarı