Ekran kartı fiyatları düşer mi?

Sanal paraların değerini anladığım kadarıyla büyük firmaların büyük satın almaları yükseltti. Yani suni bir artış. Tesla gibi 4 büyük firma bir den elindeki sanalparaları satsa bu işten çıksa değeri anında düşer. Benim anlamadığım fabrika günde 1000 tane kart üretiyor diyelim. Bunun 700 tanesini her gün sanal para kazananlar mı satın alıyor. Burada arz talebin bir noktada doyuma ulaşması gerekiyor. Sürekli talebin yüksek olması çok ilginç Ya fabrika üretimi iyice kısıyor. Ya da dünyanın yarısı evde oyun oynamaya diğer yarısı da sanal para ya sardı. 4 ayda doyum noktasına ulaşmalı. Ulaşmıyorsa günlük üretimi misal1000 olan fabrika üretimi kasten 300 e düşürmüş demektir.

Hocam internet alışverişini bırakınız bu devirde. İkinci el 3080'i 15000-20000 arası, ikinci el 3070'i ise 12000 TL gibi fiyatlara satıyorlar. Mahallenizdeki büyük bilgisayarcılara gidiniz.

Bu kartı 10500 TL'ye satıyorlar benim mahallemde. 2-3 güne alacağım. Millet sadece kazıkçı. Bir de yazıyorlar ya "piyasadan haberiniz var mı" diye. Piyasa bu gençler. Az araştırırsanız bir çok yerde uygun fiyata bulursunuz. 5-6 gün önce yine Asus 3070'i 8000 TL'den satın aldım. Performansı da 10 numara.

Sanal paraların değerini anladığım kadarıyla büyük firmaların büyük satın almaları yükseltti. Yani suni bir artış. Tesla gibi 4 büyük firma bir den elindeki sanalparaları satsa bu işten çıksa değeri anında düşer. Benim anlamadığım fabrika günde 1000 tane kart üretiyor diyelim. Bunun 700 tanesini her gün sanal para kazananlar mı satın alıyor. Burada arz talebin bir noktada doyuma ulaşması gerekiyor. Sürekli talebin yüksek olması çok ilginç Ya fabrika üretimi iyice kısıyor. Ya da dünyanın yarısı evde oyun oynamaya diğer yarısı da sanal para ya sardı. 4 ayda doyum noktasına ulaşmalı. Ulaşmıyorsa günlük üretimi misal1000 olan fabrika üretimi kasten 300 e düşürmüş demektir.
Madencilerin kart talebi aritmetik olarak artıyor.
Madencilerin kart talebi aritmetik olarak artıyor.
Ekran kartı artık oyun ekipmanı değil, oyunculara kart yok.

Geri
Yukarı