Ekran kartı fiyatları düşer mi?

Çok sıkıntı elimde gtx 1650 super’im var aman diyorum kalsın kullanayım birşey olsa alamayız kart.
Günaydınlar, birkaç yerde temmuz ayında gelişmeler yaşanacağını duydum ve konuya açıkçası biraz fransızım. Ekim ayından beri bileşenleri topluyorum ve sistemin hazır olması için sadece ekran kartı kaldı. 10 ay geçti ve bekleyeceğiniz üzere artık çok sabırsızım :)

Temmuz ayında ne olacak bilmiyorum fakat sizce fiyatlar az da olsa rahatlar mı? Eğer rahatlayacaksa sistemime görüntü gelmesi için GT710 gibi bir kart alacağım ve temmuz ayını bekleyeceğim fakat bir değişim olmaz diyecek olursanız 12 taksit ile GTX1050 Ti alacağım.

Sistem şöyle:
  • Ryzen 5 5600X.
  • Aero One frost.
  • B450 Tomahawk Max.
  • XPG Adata Gammix D30 16 GB CL16 3200MHz.
  • LG-27GN800-B
  • SE-234
  • Cooler Master MWE 700W 80+ Bronze V2.
  • Kingston A2000 500GB.
Durum bu yani...

Çok sıkıntı elimde gtx 1650 super’im var aman diyorum kalsın kullanayım birşey olsa alamayız kart.
Düşecek diye bekliyordum. Çip sıkıntısı çıktı. Çip tedarik edilemiyor. Neymiş Amerika Çin'e kullandığı çip tasarımı yazılımını vermek istemiyormuş. Zor.
2023'ten önce iyi bir kart alamazsınız. Daha fazla beklemeyin bence. Kazanç iki katına katlandı, Ethereum giderek yükseliyor. Bu şartlarda fazla umutlanmayın.
Bence erkenden 1050 Ti al onu bile Ethereum için kullanabilirler
Ethereum yükseliyor aynı şekilde kazımdan aldığımız Ethereum artıyor ilginç bir şekilde. 1 hafta öncesine göre 2 kattan daha fazla kazanıyoruz madenciler olarak. Yeni kart arayışına girdim ben de.
Bu durumda kalırsak düşmesi çok zor her gün dua edenleri tanıyorum :(
Ethereum aldi basini gidiyor, yakinda 10k olur gibime geliyor bu gidisle zor bence.
Bence erkenden 1050 Ti al onu bile Ethereum için kullanabilirler
GTX1050Ti veya 1650 almayı düşünüyordum 12 taksit ile fakat Temmuz ayında ETH'e düzenleme falan gelecek diye görmüştüm. Piyasa düzelmese bile en azından bazı ekran kartları daha alınabilir fiyatlara düşebilir diye düşünmüştüm sizce ne olur?

GTX1050Ti veya 1650 almayı düşünüyordum 12 taksit ile fakat Temmuz ayında ETH'e düzenleme falan gelecek diye görmüştüm. Piyasa düzelmese bile en azından bazı ekran kartları daha alınabilir fiyatlara düşebilir diye düşünmüştüm sizce ne olur?
1650 alabilirsin 2. el. Kartların fiyatları düşmeyecek, boşuna beklemiş olursunuz.

Düşünmeden al. 1050 Ti alacaktım ben. Almadım, hata yaptım düşer diye bekledim. Durum ortada. 1030 kullanıyorum şu an. Dağlar kadar fark var. (1050 Ti 1500 TL idi 1030 900 TL verdim.)

Alabildiğiniz kadar hızlı almanızı öneririm. Geçen ay 1800TL'ye aldığım RX 560 4 GB şimdi 2350TL. Ne kadar beklerseniz o kadar fazla para ödersiniz. Fiyatların düşeceği yok.

Fiyatlar yükseldiyse düşmez bir daha genelde bu sistem hep böyle gidiyor, alabildiğin maks kartı al o sistemede 1050ti çok düşük kalır. Ama bütçe meselesi tabi. Artık öngöremez olduk 1 ay sonra bile neler olur anlamış değiliz.

Günaydınlar, birkaç yerde temmuz ayında gelişmeler yaşanacağını duydum ve konuya açıkçası biraz fransızım. Ekim ayından beri bileşenleri topluyorum ve sistemin hazır olması için sadece ekran kartı kaldı. 10 ay geçti ve bekleyeceğiniz üzere artık çok sabırsızım :)

Temmuz ayında ne olacak bilmiyorum fakat sizce fiyatlar az da olsa rahatlar mı? Eğer rahatlayacaksa sistemime görüntü gelmesi için GT710 gibi bir kart alacağım ve temmuz ayını bekleyeceğim fakat bir değişim olmaz diyecek olursanız 12 taksit ile GTX1050 Ti alacağım.

Sistem şöyle:
  • Ryzen 5 5600X.
  • Aero One frost.
  • B450 Tomahawk Max.
  • XPG Adata Gammix D30 16 GB CL16 3200MHz.
  • LG-27GN800-B
  • SE-234
  • Cooler Master MWE 700W 80+ Bronze V2.
  • Kingston A2000 500GB.
Allahın belası miningciler piyasayı salmadığı sürece 100 yıl geçse fiyatlar azalmaz.

Elindekilerin hepsini satıp hazır sistem almayı da tercih edebilirsin. Bütçen ne kadar?

Yeni konular

Geri
Yukarı