Ekran kartı fiyatları düşer mi?

Korayk9199

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı üretimi artıyor dolar düşüyor ETH düşüyor fakat ekran kartı fiyatları yükseliyor. Herhangi bir olumsuz etken yokken fiyatlar nasıl hala yükseliyor anlamadım. 20-25 gün sonra 3070 Ti'lı bir sistem almayı düşünüyordum fakat ekran kartı fiyatları birden yükseldi neden yükseldi ve ilerleyen zamanlarda düşer mi? Bilen biri aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı üretimi artıyor dolar düşüyor ETH düşüyor fakat ekran kartı fiyatları yükseliyor. Herhangi bir olumsuz etken yokken fiyatlar nasıl hala yükseliyor anlamadım. 20-25 gün sonra 3070 Ti'lı bir sistem almayı düşünüyordum fakat ekran kartı fiyatları birden yükseldi neden yükseldi ve ilerleyen zamanlarda düşer mi? Bilen biri aydınlatırsa sevinirim.

Bu zamandan sonra düşmez diye düşünüyorum. Hele yakında yine 4 bin serisi çıkacak yine 3 bin serisi çıktığında ki gibi bir olay söz konusu olursa vay halimize.

Düştüğü kadar düşmüşlerdi, şimdi dövizin yükselmesine reaksiyon veriyorlar. İkinci el almayı düşünüyorsanız ETH düşüşü ile iyice uyguna bulabilirsiniz ama sıfırlar için riskli.

Ekran kartı fiyatları yükselmiyor, 5000 lira civarına RX 6600 alınabiliyor, birkaç ay önce 10000 lirayı görmüştü.

Bence bir miktar daha düşecek gibi duruyor. Miningciler ellerindeki kartları ikinci ele sürmeye başladılar, hem güncel RX 6000 serisinin fiyatları hem de coin işindeki talebin azalması sebebi ile RX400-500 serisi kartların fiyatları ikinci elde ciddi anlamda düşmeye başladı. Bu dolaylı yoldan sıfıra olan arz talebi biraz baskılar ve orada da fiyat bir miktar düşer. Ben uzun süredir fiyatların düşmeyeceği düşüncesindeydim ancak RX 6600'ün 5500TL olduğunu gördüğümden beri fikrim değişti.

3060 13K civarındaydı şimdi 7K ya inmiş bu kura rağmen daha ne düşsün.

Bu kart daha dün 13800'dü tam alacaktım aksilik olmuştu 6 k artmış fiyatı komik gerçekten.

Ula kafir Amerika.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı