Ekran kartı fiyatları düşüyor!

Ben hala dediğimin arkasındayım kışa doğru fiyatlarda ciddi artışlar olacak bu sıralar düşüşler olması normaldir.

Ben öyle düşünmüyorum. Kartlar üretimi devam edecek ki fiyatlar neden artsın kart almak isteye zaten her zaman alır orası ayrı konu arz talep dengesini bozacak tek durum var o da Bitcoin'in değeri o artış olmazsa piyasa kışa doğru daha da düzelir lhr kartlar sayesinde.

Takip etmediğin belli çeşitli mining gruplarında üyeyim adamlar bir ay önce en düşük 21 bin TL olan 3080'i şu an 16-17 bine kadar düşürdü üst modellerde dahil. RTX 3070LERI 17-18 binden satmaya çalışıyorlardı şu an 11-12 bine satmaya çalışıyorlar. Eğer sahibinden kıyas alıyorsan ya da Letgo'yu oradaki pilotlara selam söyle. Hiçbiri elindeki 5 eden kartı 15'e satamayacak onlarda kenarda ağlasın.

3080'i sıfıra 12.000 TL'ye buldum ama garanti de netlik yok.

Halla pahalı bu mu ucuz :) evet fiyatlar düşüyor. Ama halla bir ucuzluk goremedim.
Mining yapmıyorsanız 3070 Ti tercih edin bence performansları yakın sayılır. Amazon'da TR'de 9300 TL'ye bulabilirsiniz.

Lhrli ama bu yeni nesil tüm kartlar artık miningciler temiz 2. el kartlara yoneliyor. Kime sorarsam sorayım.

Geri
Yukarı