Ekran kartı fiyatları konusundaki saçma düşünceler

Arkadaşlar bazı kişiler fiyatları şişirmeyi çok istiyor galiba, sürekli o fiyata olur mu manasına getiriyorlar lafı.
Örnek 3060 330 dolar NVIDIA çıkış ücreti. Hadi diyelim firmalar buna edit falan yapti +70 dolar koyalım, 400 dolar eder. Hadi diyelim Amazon'dan aldin, 400 dolar + 100 dolar. Türkiye gönderme cart curt paralarının tümü eder sana 500 dolar. Şu anki dolar kuru 7,42.. 500*7, 42 = 3710 TL eder. Ama forumda yazılanlara bakıyorum; yok efendim fiyatlar normale döndüğünde de en az 4500 5000 lira... Yok efendim " sen hayal dünyasinda mi yaşiyorsun, 3700'e o ekran kartını nerede görüyorsun?" yok efendim "o ekran kartı bilmem ne kartından daha güçlü, nasıl o karttan daha ucuz olsun?" böyle tip düşünceli insanlar var. Her model bir önceki fiyattan yüksek olacaksa, o zaman örneğin bir 10 yıl sonra 1000 dolar olan orta seviyedeki bilgisayar fiyatları her model bir öncekinden daha güçlü olacak. Tabii ki fiyat artacak diyenler için 10 yıl sonraki o ortalama seviyedeki bilgisayar 1000 dolar değil 2000 dolar olacak.

Şunu da diyeyim, Türkiye'de bulunan şirketlere o fiyatlar daha da indirimli geliyor. Yani 3710 TL yerine çok daha az fiyatta firmalara geliyor, o da ayrı bir mevzu.

Şu düşünce yapısından bir çıkın artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cahillerin kendinden emin olduğu, bilirkişilerinse bunun karşısında acaba yanlış biliyorum diye tereddüt ettiği, cahillerinse bundan güç aldığı bir dönemde yaşıyoruz. Bilgisi yok ama herkesin bir fikri var. Normal.

Son düzenleme:
Az önce baktim 3060 ti fiyati 400 dolarmış ve msi gaming x trio modeli 3 fanlı olanından 470 dolar. Onda bile +70 dolar eklenmiş en fazla. Benim ise konu başliğinda söylediğim 3060' da +70 dolar eklemiştim oysa ki bu +30 dolara kadar düşermiş. Yani amazondan bile 3710 değilde 3500 tl ye kadar düşermiş. Yurt içinde satişlar da bu fiyatın biraz daha düşük olmasi beklenir max 3400 tl ye alinmasi gerekir bu kartın.

Geri
Yukarı