Ekran kartı fiyatları ne olacak?

Mehmet Fatihcan

Decapat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tam tarihini hatırlamamakla birlikte, Kasım ayıydı, yanlış hatırlamıyorsam. O dönem için de aslında ederinin üstünde satılıyordu. RX 5500XT, 2 bin TL'ye almıştım kartı. Ben tabii 4 GB versiyonunu almıştım. 8 GB 4 ile 6 bin TL seviyelerindeydi. Bugün tekrar bir bakayım dedim ne durumda fiyatları diye, 10 BIN-11 bin bandını görmüş malum sitelerde. Ne düşünüyorsunuz, arkadaşlar? Piyasaya gelecek yeni kartlarla birlikte özellikle bu madenci dostlarımız şu kartların piyasalarını bozmaya devam edecek mi yoksa düzelir mi, ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam tarihini hatırlamamakla birlikte, Kasım ayıydı, yanlış hatırlamıyorsam. O dönem için de aslında ederinin üstünde satılıyordu. RX 5500XT, 2 bin TL'ye almıştım kartı. Ben tabii 4 GB versiyonunu almıştım. 8 GB 4 ile 6 bin TL seviyelerindeydi. Bugün tekrar bir bakayım dedim ne durumda fiyatları diye, 10 BIN-11 bin bandını görmüş malum sitelerde. Ne düşünüyorsunuz, arkadaşlar? Piyasaya gelecek yeni kartlarla birlikte özellikle bu madenci dostlarımız şu kartların piyasalarını bozmaya devam edecek mi yoksa düzelir mi, ne dersiniz?
ETH 2.0 tek umudumuz hocam. Onun sonrasında çip krizi bitince düzelir diye düşünüyorum.

Ekran kartlı PC almak bence artık gereksiz pahalı bir şey oldu o devir artık kapanmış olabilir. Şu an bana en uygun konsollar geliyor. Ben geçen sene RX550 (4 GB),i5 9400F,8 GB RAM hazır sistemi 3000 TL satın aldım. Şimdi sıfır RX550 olmuş 1600 ya da 2000 TL bu fiyatlara EBA canavarı PC satıyorlar. Keşke RX 5500 XT alabilseydim diyorum kendime o zaman.

Ekran kartlı PC almak bence artık gereksiz pahalı bir şey oldu o devir artık kapanmış olabilir.Şu an bana en uygun konsollar geliyor.Ben geçen sene RX550 (4GB) i5 9400F 8 GB RAM hazır sistemi 3000 TL satın aldım. Şimdi sıfır RX550 olmuş 1600 ya da 2000 TL bu fiyatlara eba canavarı pc satıyorlar.
Bu konuda size hak verebilirim, ama konsollarda malesef uçuk fiyatlardan çıkış yaptı, tabi ne söylersek söyleyelim iş eninde sonunda ekonomiye ve dolar kuruna geliyor. Çünkü işin özünde bir çözülme olmadıkça da bu fiyatlar kolay kolay aşağıları inmeyecek gibi duruyor.

ETH 2.0 tek umudumuz hocam. Onun sonrasında çip krizi bitince düzelir diye düşünüyorum.
Çip krizinin aşılması stok sorununu çözmeyebilir. Çünkü daha çok stok demek daha çok madencilik yapılması demek. 10 kartı olan 20 yapacak 50 olan 100 yapacak. Çare altcoinler yükselmeden eth nin 700 doların altına düşmesi / Eth 2.0 (2022 son çeyreğinde planlanıyor docking tamamlanması) ya da cmp hx lerin çok uygun fiyattan satışa sürülmesi o da biraz zor. Tahminimce 2-3 yıl daha kart sorunu sürecek madencilikten ötürü.

Yeni konular

Geri
Yukarı