Ekran kartı fiyatları ne zaman düşer?

Arkadaşlar Türkiye'de stok sorunundan ziyade karaborsacılık var. Cep telefonlarınızda Ticaret Bakanlığı'nın Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi diye bir uygulaması var. Oradan yüksek fiyatla ekran kartı satan satıcıları şikayet edin kısa sürede fiyatlar normale düşer.

Ya arkadaşlar başlığı görünce geldim içimi boşaltıcam iyi oldu :D ben bugün ablama pc parçaları topladım 1550 lira tuttu(ryzen 3 2200g 4gb ram msi A320m a pro) (kendim için) ss attım sepetteki ürünleri acelesi var mı dedi ben yok dedim ve yokta ekran kartım çok ısınıyor görüntü gidiyor arada ama yeter artık dedim içimden hep 2. el kovaladım ddr2 anakart intel core 2 duo falan ya inanın bıktım ayda 600 tl gelirim var öğrenciyim ama bıktım usandım vasata şükretmekten biriktiriyorum paramı (çoğu zaman eve yardım ediyorum tüm faturaları ben ödüyorum ev tel ev internet) sıkıyorum dişimi bu sefer oldu diyorum yok benim yaşımda birinin oyun oynaması lüks mü ya oynayacağım oyunlar da free to play 1550 lira babamın emekli maaşının %75'i nasıl sorarım ki bıktım hayatı sorgulamaktan bıktım ülkemi sorgulamaktan :(

Ekran kartı fiyatları yükseldi. Neden yükseldi? Stok yok. Stok neden yok? Minnig yüzünden minning ne zaman biter? BTC düşünce. BTC ne zaman düşer?
Komşu komşu hu / oğlun geldi mi /geldi / ne getirdi / incik boncuk / kime kime / sana bana / başka kime / kara kediye / kara kedi nerede / ağaca çıktı / ağaç nerede / balta kesti / balta nerede / suya düştü / su nerede / inek içti / inek nerede / dağa kaçtı / dağ nerede / yandı bitti kül oldu…” (alıntı - T24 - Gündem, Haber, Son Dakika, Köşe Yazıları, Yolsuzluk Haberleri, ...)
Olay buna döndü.

Arkadaşlar merhaba. Arkadaş sistem alacak, ancak ekran kartı fiyatlarının düşmesini bekliyor. Ekran kartı fiyatları düşer mi, düşerse ne zaman düşer? Şu anki fiyatına göre alacağı ekran kartı RTX3060 Ti.

Haziran gibi normalleşeceğini düşünüyorum dolar kuru da önemli haziran gibi dolar 6.75-6.50 arası olacak tahminimce ve stoklar da düzelecektir. Zaman her şeyin ilacıdır.

Haziran gibi normalleşeceğini düşünüyorum dolar kuru da önemli haziran gibi dolar 6.75-6.50 arası olacak tahminimce ve stoklar da düzelecektir. Zaman her şeyin ilacıdır.

Borsayı mı takip ediyorsunuz ?
Yoksa iş adamı felan mısın ?
Dolar düşecek cümlesinin hemen yanına
- Stoklarda düzelecektir demişsin, orda beni kaybettin zaten :)
Özetle lafla peynir gemisi yürümüyor kardeşim.
Dolarla stoğun ne alakası var ?
Sen Türkiye’ye giren kartların maliyetini biliyor musun ?
Peki o maliyete rağmen TR’de kartların x2 kâr yaparak satıldığını biliyor musun ?
Bazı firmalar bir karttan x3 kâr sağladığını peki ?
Sizin gibi akıl veren adamlar yüzünden insanlar kart alamadı, 9 binken almayın dediniz millete şimdi kartlar 16 bin TL oldu
(RTX3070)
12 binden 3080’mi alınır dediniz, şimdi kartlar 25 bin oldu..
17 binden 3090 mı alınır dediniz, kartlar şu an 30-35 bin TL oldu..
Bir şey yazarken bilginiz olmadan fikir vermeyin.
Diyeceksin şimdi sen ne ayaksın, ben TR’de 4 distribütörden ürün alıp satan biriyim.
Tüm maliyetleri biliyorum, her bir kartın (!)
Hep diyorum yine diyeceğim

- Kart alacak kişi veya kurumlar bu yazıyı okuyorsanız uygun gördüğünüz ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak kartları alın.
Şu an ethereum düştü kart alışverişleri biraz daha rolantide ama düşmüş haliyle bile insanlar iyi para kazanıyor.
Ethereum kazancı ölmeden asla kart fiyatları düşmez.
Stok sorunu çözülmeden fiyatlar asla düşmez.
Satıcıların biraz önce dediğim, x2 ve x3 kâr payı gözeterek ürün satıp fırsatçılık yapmasından dolayı yine düşmez.
Bireysel satıcılardan bahsetmiyorum, kurumsal satıcılardan bahsediyorum.

Özetle millete hayal satmayı bırakın.
Haziran diyenler daha önceden Ocak-Şubat-Mart diyen tiplerdi.
Baktınız olmuyor sürekli hayal satıp Haziran’da düzelir diyorsunuz.
Haziran gelincede yıl sonu dersiniz..
Bi bitmediniz .....

Ya arkadaşlar başlığı görünce geldim içimi boşaltıcam iyi oldu :D ben bugün ablama pc parçaları topladım 1550 lira tuttu(ryzen 3 2200g 4gb ram msi A320m a pro) (kendim için) ss attım sepetteki ürünleri acelesi var mı dedi ben yok dedim ve yokta ekran kartım çok ısınıyor görüntü gidiyor arada ama yeter artık dedim içimden hep 2. el kovaladım ddr2 anakart intel core 2 duo falan ya inanın bıktım ayda 600 tl gelirim var öğrenciyim ama bıktım usandım vasata şükretmekten biriktiriyorum paramı (çoğu zaman eve yardım ediyorum tüm faturaları ben ödüyorum ev tel ev internet) sıkıyorum dişimi bu sefer oldu diyorum yok benim yaşımda birinin oyun oynaması lüks mü ya oynayacağım oyunlar da free to play 1550 lira babamın emekli maaşının %75'i nasıl sorarım ki bıktım hayatı sorgulamaktan bıktım ülkemi sorgulamaktan :(
reis affetmiyor ben pc topladım toplam fiyata ve vergiye baktım toplam veriginin parası ile ryzen 5 2600 ve bir anakart alabileceğimi fark ettim bu nasıl vergi bu nasıl yaşam su faturası 110 lira 45 tl vergi ya vergi vergi , vergi nasıl toplam bedenim yarısını oluşturuyor nasıl vergi , bim aldığım çikolata 2,37 tl idi 5,40 olmuş ve gramajını düşürmüşler , 14 liraya aldığım burger menü 34 tl , 6 tl yediğim dürüm 11 tl , arkadaşımın 80.000 tl ye sattığı arabası 140.000 tl aynı araç bu nasıl ekonomi firmalar ucuz fiyat vermeye korkuyor bir gecede dolar yükselir zarar ederiz diye ülke ekonomisi bu halde hallen suriyeli getirmek istiyor vatandaşlık versin de oyu artsın diye yada kanal istanbul yapalım diyorum ki haber izlemiyim eve gidip oyuna gireyim gerçeklikten az uzaklaşmak için ama onu da ellimden aldı ekran kartım bozuldu yenisini alamıyorum
Borsayı mı takip ediyorsunuz ?
Yoksa iş adamı felan mısın ?
Dolar düşecek cümlesinin hemen yanına
- Stoklarda düzelecektir demişsin, orda beni kaybettin zaten :)
Özetle lafla peynir gemisi yürümüyor kardeşim.
Dolarla stoğun ne alakası var ?
Sen Türkiye’ye giren kartların maliyetini biliyor musun ?
Peki o maliyete rağmen TR’de kartların x2 kâr yaparak satıldığını biliyor musun ?
Bazı firmalar bir karttan x3 kâr sağladığını peki ?
Sizin gibi akıl veren adamlar yüzünden insanlar kart alamadı, 9 binken almayın dediniz millete şimdi kartlar 16 bin TL oldu
(RTX3070)
12 binden 3080’mi alınır dediniz, şimdi kartlar 25 bin oldu..
17 binden 3090 mı alınır dediniz, kartlar şu an 30-35 bin TL oldu..
Bir şey yazarken bilginiz olmadan fikir vermeyin.
Diyeceksin şimdi sen ne ayaksın, ben TR’de 4 distribütörden ürün alıp satan biriyim.
Tüm maliyetleri biliyorum, her bir kartın (!)
Hep diyorum yine diyeceğim

- Kart alacak kişi veya kurumlar bu yazıyı okuyorsanız uygun gördüğünüz ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak kartları alın.
Şu an ethereum düştü kart alışverişleri biraz daha rolantide ama düşmüş haliyle bile insanlar iyi para kazanıyor.
Ethereum kazancı ölmeden asla kart fiyatları düşmez.
Stok sorunu çözülmeden fiyatlar asla düşmez.
Satıcıların biraz önce dediğim, x2 ve x3 kâr payı gözeterek ürün satıp fırsatçılık yapmasından dolayı yine düşmez.
Bireysel satıcılardan bahsetmiyorum, kurumsal satıcılardan bahsediyorum.

Özetle millete hayal satmayı bırakın.
Haziran diyenler daha önceden Ocak-Şubat-Mart diyen tiplerdi.
Baktınız olmuyor sürekli hayal satıp Haziran’da düzelir diyorsunuz.
Haziran gelincede yıl sonu dersiniz..
Bi bitmediniz .....
merak ediyorum(MSI) 1650 s ve MSI 1660 s yada MSI RX 5500 XT ne kadara geliyor ve ne karada karla satılıyor bizim ülkede

Son düzenleme:
Arkadaşlar 2.el Ryzen 3 2200g aldım 600 TL. 410 TL'ye de ASUS A320M-K Aldım. 2x4 2666 Mhz Ram. Kasa ve PSU'yu Kardeşim aldı. Sevincimi paylaşmak istedim. :D Şuan 1280x1024 VGA bir monitor kullanıyorum onu da bayram harçlıklarıyla umarım halledeceğim .

Geri
Yukarı