Ekran kartı fiyatları ne zaman düşer?

Emir Yazıcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba kasa toplamak istiyorum yakın zamanda ama makum hem sıfırda ekran kartı bulunmuyor bulunanlarında fiyatları çok yüksek. Tahmini ya da değil ekran kartı piyasası ne zaman düzelir? Fiyatlar ne zaman düşer?

:(
ADC72156-F28C-484C-A0FA-0BB7402D9303.jpeg

Bir ay önce aldığım ekran kartı şu an 1000 lira fiyatı arttı , düşmez üstüne artar.Ben 3070 aldığım sıralar bir çok kişi 3060ti çıkacak onu bekle diye fp ürünü falan fp dedikleri kart 3070 aldığım fiyatın üstünde şu an , stok sıkıntısı mayıs hazirana kadar sürebilir o zamana kadar dolar kuru ne kadar değişir bilemem fakat şahsi tecrübem her zaman fiyatı artar.

Merhaba kasa toplamak istiyorum yakın zamanda ama makum hem sıfırda ekran kartı bulunmuyor bulunanlarında fiyatları çok yüksek. Tahmini ya da değil ekran kartı piyasası ne zaman düzelir? Fiyatlar ne zaman düşer?

Şu an düşmez gibi gözüküyor fiyatı düştüğünde daha fazla düşer diye beklemeyin alın.

Karaborsacılar olduğu sürece fiyatlar düşmez. Türkiye'de stok sorunundan ziyade karaborsacılık var. Önerilen fiyatı 4800 lira olan RTX 3060 Ti ekran kartı 6-8 bin lira arasında satılıyor. Bu resmen dolandırıcılık. Bunun önüne geçmek içinde cep telefonlarınızda Ticaret Bakanlığı'nın Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi diye bir uygulaması var. Oradan yüksek fiyatla ekran kartı satan satıcıları şikayet edin kısa sürede fiyatlar normale düşer.

Geri
Yukarı